Prečítajte si v EPST č. 49

Prečítajte si  v EPST č. 49

Dedičnosť – tragédia s dobrým koncom? S touto témou vás pozývame k čítaniu najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier, kde sa dozviete okrem iného aj to, čo je podstatou dedičného hriechu a prečo sme aj my odsúdení za hriech prvých ľudí.
V cykle Čo veríme na duchovnej dvojstrane otvárame tematiku posledného súdu. Dočítať sa môžete aj o príchode Spasiteľa a nechýba príbeh na tému nezmyselnej pomsty.
Prinášame i reportáž z jubilea SED Košeca a otvorenia nového denného stacionára v Považskej Bystrici.
V rozhovore s Christofom Schorlingom rezonujú otázky budovania cirkvi. Priblíži aj reálie svojej cirkvi – Evanjelickej luteránskej cirkvi vo Württembersku, kde pôsobí ako superintendent.
V čísle nájdete i zhodnotenie aktívov, ktoré zorganizovala ECAV, z pohľadu generálneho dozorcu Imricha Lukáča.
Prinášame aj portrét evanjelického farára Vincenta Blažka, ktorý sa s láskou venuje umeleckej činnosti.