Prečítajte si v EPST č. 47 - 48

Prečítajte si  v EPST č. 47 - 48

O pár dní sa začne advent a do vašich rúk prichádza dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier, ktoré vám chce byť spoločníkom v dobe očakávania. Advent je hlavnou témou dvojčísla, kde toto obdobie cirkevného roka približuje evanjelický farár Ján Ľachký.
V článku Jána Midriaka sa začítate do myšlienok o „adventných kazateľoch“ a v ankete vám osobnosti z evanjelickej cirkvi priblížia, čo pre nich znamená čas adventu.
Predstavíme i rodinu Miroslava Mišeka, ktorá na Orave prevádzkuje unikátny skanzen ľudových tradícií. Dozviete sa aj niečo o adventných zvykoch.
V príbehu Aj tak sa žilo si sprítomníme časy bývalého režimu, ktoré priamo zasahovali do rodín veriacich ľudí.
Dvojčíslo prináša i rozhovor s Dušanom Dušekom z tohtoročnej Bibliotéky.
Historická strana je zameraná na 400. výročie konania Spišskopodhradskej synody.
Na oddychovej strane nájdete aj pár tipov pre šikovné ruky a na záverečnej strane sa dozviete, o čom diskutovali delegáti na valnom zhromaždení Svetovej rady cirkví v Južnej Kórei.