Prečítajte si v EPST č. 4

Prečítajte si  v EPST č. 4

Ekumenická spolupráca je témou, ktorá v pred niekoľkými dňami intenzívne rezonovala v kresťanských cirkvách na Slovensku. Konal sa totiž Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Reportáž z ekumenických služieb Božích v Liptovskom Mikuláši vám prináša najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier, ktoré sa ekuméne venuje aj vo svojej hlavnej téme.
Duchovné strany sú zamerané na zamyslenia a príbehy do srdca a mysle. Dočítate sa o Duchu Svätom v učení cirkvi, ale aj o tom, že istota vzkriesenia je len v Ježišovi.

Aktuálna spravodajská dvojstrana obsahuje správu o prijatí predstaviteľov cirkví u prezidenta, ako aj o rokovaní Školského výboru ECAV.

V rozhovore s generálnym dozorcom Imrichom Lukáčom otvárame viaceré témy, ktoré trápia súčasnú cirkev, a dozviete sa i jeho názor na budúcnosť cirkvi.