Prečítajte si v EPST č. 25

Prečítajte si  v EPST č. 25

Ak chceme budovať harmonické vzťahy v cirkvi a dosiahnuť pokoj, musíme najskôr vyriešiť svoj vzťah a konflikt s Bohom, nazývaný hriech. O vzťahoch v cirkvi hovorí aj téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier, kde si môžete prečítať aj názory, ktoré odzneli na nedávnom aktívne venovanom téme vzťahov.
Dvojstrana Do srdca a mysle prináša okrem iného príbeh o šľachetnom strome, ale aj pokračovanie cyklu Čo veríme so zameraním na otázku „Naozaj bola zem stvorená za tri dni?“.

V spravodajskom monitoringu sa dočítate o ocenení pre vedca roka, ktorým sa stal evanjelik, ale aj o prednáške na pôde Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika, ktorá bola venovaná Štefánikovmu odkazu.

V rozhovore s jubilantom – právnikom Ivanom Šenšelom si zaspomíname na časy jeho pôsobenia v cirkvi a prinášame vám i reportáž z cirkevného zboru Ostrá Lúka, ktorý sa snaží byť priateľský k prírode.