Prečítajte si v EPST č. 6

Prečítajte si  v EPST  č. 6

Dar z milosti – tak býva vysvetľovaný milodar, ktorým prispievame na fungovanie cirkevných zborov. Ako máme chápať túto štedrosť, vďaku Bohu prejavenú v milodare, a na aký účel by naše zbory mali použiť takto získané prostriedky? Odpovede hľadáme v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Duchovná dvojstrana ponúka pokračovanie seriálu Čo veríme, tentoraz so zameraním na Ducha Svätého v učení cirkvi.
Nechýba ani výklad Písma svätého na tému postoja veriaceho človeka v životných skúškach či zamyslenie o „napojení“ na Krista.
Na spravodajských stranách informujeme o príprave na cirkevné dni a zavítame i do Považskej Bystrice, kde sa konali ekumenické služby Božie.
V rozhovore so Stanislavom Gajdošom, posledným zborovým dozorcom zaniknutého CZ Bratislava, rozoberáme otázky hospodárenia tohto zboru.
Na poslednej strane sa môžete dočítať o prezentácii knihy Život, viera, umenie v Prahe.