Prečítajte si v EPST č. 46

Prečítajte si  v EPST  č. 46

Tohtoročná Synoda ECAV na Slovensku, ktorá sa konala v Liptovskom Mikuláši, je hlavnou témou najnovšieho čísla EPST. Môžete sa v ňom dočítať, o čom rokoval tento najvyšší orgán našej cirkvi a ako sa na priebeh synody pozerajú predsedovia jednotlivých výborov a naši biskupi.
Na stranách Do srdca a mysle na vás čakajú zaujímavé príbehy na zamyslenie i výklad Písma svätého.
Spravodajská dvojstrana sa venuje informáciám z cirkevných zborov a nechýba na nej ani Stĺpec Svetozára Gavoru k výročiu novembrovej revolúcie.
Práve udalostiam spred 23 rokov patrí i ôsma strana Posla, kde sa Michal Zajden zamýšľa nad tým, čo nám 17. november 1989 priniesol a ako sa odrazil v našej cirkvi.
V rozhovore vám spoločne s dirigentom Jánom Zacharom a farárom Martinom Zaťkom predstavíme nové CD s názvom V nebi vás uvidím.
V čísle nájdete aj informácie z medzinárodného seminára v Štrasburgu, ktorý sa niesol v duchu blížiaceho sa 500. výročia reformácie.