Prečítajte si v EPST č. 41

Prečítajte si  v EPST  č. 41

Keď hovoríme o služobníkoch Ježiša Krista, určite nemáme na mysli len farárov, ale všetkých kresťanov. V tejto súvislosti sa aj najnovší Posol pýta: Ako je to s našou službou? Sme ochotní priložiť ruku k dielu cirkvi, alebo si pred takouto úlohou zakrývame oči? Viac sa dozviete v téme najnovšieho čísla.
Na duchovných stranách v sérii Učenie o stvorení polemizujeme o zmysle viery v stvorenie celého sveta. Pozrieme sa aj na miesto humoru kresťana v kontexte slušnosti a úcty.
Na spravodajskej dvojstrane monitorujeme udalosti z našich cirkevných zborov a prinášame aj informáciu o ďalšom úspechu známky vydanej pri príležitosti 400. výročia Žilinskej synody.

V rozhovore nám Miroslav Čurlík predstaví novovznikajúce občianske združenie Slovenskí evanjelickí učitelia a číslo uzatvárame pohľadom na dvadsiate výročie evanjelického vzdelávania v Liptovskom Mikuláši.