Prečítajte si v EPST č. 16

Prečítajte si  v EPST  č. 16

Farárov už dnes môžeme stretnúť aj medzi uniformovanými mužmi – v armáde, polícii, u záchranárov... Aké je ich poslanie a úloha v týchto rezortoch? Práve o tom sa dočítate v téme najnovšieho čísla EPST. Z Afganistanu na naše otázky odpovedal aj farár M. Bodolló, ktorý je tam v súčasnosti na vojenskej misii.
Duchovné strany tentoraz obohacujú zamyslenia o láske prejavenej v činoch, o poučení sa z minulosti i o „recepte na krásu“. Na spravodajskej dvojstrane si môžete prečítať informácie zo stretnutia predsedníctva cirkvi s dozorcami a kurátormi Liptovsko-oravského seniorátu, kde sa hovorilo aj o financovaní cirkvi.

Historická strana patrí spomienke na biskupa Rudolfa Koštiala. V rozhovore sa zas dozviete niečo o kantorovi Jurajovi Boškovi. Jeho manželka Anna spomína aj na založenie cirkevného spevokolu v Brezne. Číslo uzatvárajú informácie z rokovania generálneho presbyterstva.