Prečítajte si v EPST č. 12

Prečítajte si  v EPST  č. 12

Téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier – týždenníka evanjelikov a. v. na Slovensku – je venovaná našim evanjelickým cirkevným školám.
Cirkevné školy mali už v minulosti vysokú úroveň a aj dnes sa mnohé z nich vyznačujú nadštandardným prístupom k žiakovi a inovatívnym vzdelávacím programom. Majú však aj výnimočný „bonus“ – duchovnú atmosféru, vedenie v duchu evanjelia a prostredie, v ktorom dominuje snaha vychovávať k trvalým hodnotám. Treba nám teda aj v súčasnosti zakladať ďalšie evanjelické školy?

Duchovné strany obsahujú zamyslenie „Odpusť im“, zamerané na sedem pamätných výrokov Pána Ježiša na kríži. Okrem toho na nich nájdete pokračovanie seriálu o anjeloch a uvažovanie na tému Viera alebo povera?

Na spravodajských stranách sa Daniel Midriak v Stĺpci zamýšľa nad hlasom väčšiny a v prehľade správ sa dočítate, prečo chcú martinskí žiaci pomáhať obetiam domáceho násilia.

Respondentom rozhovoru je tento týždeň profesor Ondrej Hronec, ktorý si zaspomínal na detstvo na Gemeri a prezradil, v akom príbuzenskom vzťahu je s akademikom Jurom Hroncom.

Číslo uzatvára článok o skutočnom unikáte – reštaurovaní Senického kancionála, ktorý patrí do knižničnej zbierky vydavateľstva Tranoscius.