Prečítajte si v EPST č. 48 k adventu

Prečítajte si  v  EPST č. 48 k adventu

Nikdy nebolo a nebude ľahké uveriť Ježišovi Kristovi. Nielen tým, ktorí v Neho nikdy neverili, ale ani tým, ktorí sa k Nemu hlásia celý život. Ježišovi Kristovi totiž treba uveriť vždy znovu. Práve preto slávime advent, ktorému je venovaná téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Duchovné strany prinášajú názor Kataríny Hudákovej s názvom Páchame zločin na vlastných deťoch.

V pokračovaní cyklu 500 rokov reformácie sa pozrieme na všeobecné kňazstvo u Martina Luthera.

Spravodajská dvojstrana prináša vyhlásenie predsedníctva cirkvi k výročiu Nežnej revolúcie i správu o vyhodnotení súťaže o najkrajšiu známku k jubileu reformácie.

V historickom portréte hovorí Darina Dudášová o vojnových úskaliach, ktorými musel prejsť kňaz Milan Dudáš.

Rozhovor s Blaženou Mosnou, vdovou po evanjelickom farárovi, reflektuje dianie pred revolúciou.

Číslo uzatvára predstavenie cirkevného zboru Sládkovičovo.