Prečítajte si v EPST č. 9

Prečítajte si  v  EPST  č. 9

Chudoba existuje, je čas na úspory – konštatuje vo svojej téme najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier. Čo si vlastne máme predstaviť pod pojmom chudoba a ako sa na ňu možno v spoločnosti pripraviť, resp. existuje pre ňu reálne riešenie? Aj to sú otázky, ktoré kladie téma najnovšieho čísla EPST.
Dvojstrana Do srdca a mysle prináša pôstne zamyslenie i príbeh o mužovi, ktorý odmietol „raj“.
Na spravodajských stranách sa dočítate, ako dopadlo rokovanie generálneho biskupa na Migračnom úrade a či prinieslo nové svetlo do realizácie projektu cirkvi počítajúceho s myšlienkou adopcie utečeneckých rodín cirkevnými zbormi.

Priblížime si tiež zaujímavé dejiny ostrolúckeho cirkevného zboru a sprostredkujeme vám názor Igora Iliaša na naše postmoderné hodnoty v súvislosti s utečeneckou krízou.

V rozhovore s evanjelickým projektantom Tomášom Niňajom sa dozviete, prečo sa stretol s prezidentom Masarykom a ktoré evanjelické kostoly nesú pečať jeho projektantskej tvorby.

Predstavíme vám tiež nové knižné dielo generálneho biskupa Miloša Klátika Cestou nádeje. -zz-