Prečítajte si v EPST č. 27

Prečítajte si  v  EPST  č. 27

Manželský vzťah je určitou paralelou štyroch ročných období. Každá etapa tohto zväzku prináša svoju poetickosť, ale aj úskalia, s ktorými treba zápasiť. Hovorí o tom téma najnovšieho čísla EPST. Dozviete sa, ako sa symbolika ročných období stala obrazom manželstva aj v novej knihe z vydavateľstva Tranoscius Od jari do zimy spolu.
Na duchovných stranách sa môžete zamyslieť nad odpustením v ďalšom pokračovaní seriálu Čo veríme. V príspevku „Keď v centre stojí Kristus“ nájdete myšlienky o vyučovaní detí.

Na spravodajstve sa dozviete, o akých témach rokovali predstavitelia dvoch seniorátov na spoločnom stretnutí a v rubrike Zo zahraničia nájdete informáciu o zvolení biskupa v Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku.

Číslo prináša i stanovisko predsedníctva cirkvi k Vyhláseniu k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku a reflexiu Miloslava Hájeka o deformácii v cirkvi. Nechýba ani reportáž z Duchovných hodnôt pre dnešok, ktoré boli venované výročiu SNP.