Prečítajte si v EPST č. 26

Prečítajte si  v  EPST  č. 26

Udalosťou uplynulých dní bolo rokovanie Synody ECAV na Slovensku. O tom, čo priniesla, aké najdôležitejšie uznesenia synodáli prijali a koho zvolili do funkcií, sa dočítate v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Synoda je okrem iného aj témou rozhovoru s Ondrejom Mrlianom, dozorcom Liptovsko-oravského seniorátu, ktorý okrem diania na zasadnutí tohto najvyššieho orgánu cirkvi komentuje aj aktuálnu stratégiu evanjelického školstva.

Duchovné strany prinášajú pokračovanie cyklu o apoštoloch z pera profesora Igora Kišša, ako aj príhovor biskupa Západného dištriktu Milana Krivdu, ktorý predniesol na inaugurácii nového prezidenta Andreja Kisku.

Inaugurácia novej hlavy štátu rezonuje i na spravodajskej dvojstrane, kde nechýba ani servis z cirkevných zborov, seniorátov a škôl.

Pohľad na hodnovernosť našej cirkvi prináša v tomto čísle generálny dozorca ECAV na Slovensku Imrich Lukáč.

Dočítate sa aj o tom, ako bolo na Peace academy - Akadémii pokoja v Drážďanoch.