Prečítajte si v EPST č. 25

Prečítajte si  v  EPST  č. 25

Syndróm vyhorenia je fenomén, ktorý sa v súčasnej dobe týka predovšetkým pomáhajúcich profesií. O tom, ako „nevyhorieť“ a ako sa vyrovnať s pracovným preťažením hovorí téma najnovšieho čísla EPST. Súčasťou čísla je i kompletná programová skladačka, ktorá sa stane vaším sprievodcom po cirkevných dňoch v Spišskej Novej Vsi.
Týždenník evanjelikov a. v. na Slovensku na duchovných stranách ponúka čítanie o hriechu, ale aj zamyslenie o tom, že zmena sa musí začínať od seba. Spravodajská dvojstrana informuje o rokovaní generálneho presbyterstva aj o ďalšej časti programu pripravovaného na IV. evanjelické cirkevné dni. Na histórii predstavujeme Pavla Kyrmezera a dobu, v ktorej žil.
V rozhovore s poľským farárom a supervízorom Grzegorzom Giemzom rozoberáme tematiku kolegiálnej podpory a supervízie vo farárskom prostredí.
Nechýba ani reportáž z chorvátskeho Iloku, kde cirkevný zbor prechádza náročnou skúškou v podobe rozsiahlej opravy kostola.