Prečítajte si v EPST č. 22

Prečítajte si  v  EPST  č. 22

Fenomén bulváru je súčasťou dnešnej doby. Palcové titulky poukazujúce na škandál nepochybne zvyšujú zisk z predaja bulvárnej tlače. Je však dobrým nápadom pustiť si bulvár aj do cirkvi? Prečo sa kauza málinského farára neriešila vo vnútri cirkvi a v cirkevných médiách, ale práve v bulvári? Kto túto tému ponúkol médiu prahnúcemu po senzáciách? Aj to sú otázky, ktoré kladie téma najnovšieho Posla.

V ankete sa dočítate názory na to, či je zodpovedné, aby sa farári, cirkevní pracovníci alebo napríklad aj redaktori cirkevných periodík vyjadrovali pre bulvárnu tlač.

V cykle 500 rokov reformácie sa dozviete, čo sa dialo po pápežskej bule, ktorá hrozila Lutherovi vylúčením z cirkvi.

Na spravodajských stranách sa v rámci informácií z rokovania generálneho presbyterstva môžete dozvedieť, v ktorom meste vznikne nové diakonické stredisko.

V rozhovore vám priblížime príbeh Ladislava Adamoviča, riaditeľa detského domova v Necpaloch, ktorý bol v detstve sám „domovákom“. Porozpráva o príčinách toho, prečo sa dostal do starostlivosti profesionálnej rodiny, ale aj o tom, ako ho láska i viera profi-rodičov v živote viedla a formovala.