Prečítajte si v EPST č. 18

Prečítajte si  v  EPST  č. 18

Jednota je pojem, ktorý symbolizuje súdržnosť a jednotnosť. V evanjelickej cirkvi však máme jednoty, paradoxne, až dve. Akú sú ich predstavy o práci pre cirkev? Treba nám skutočne dve jednoty? Odpovede hľadá Evanjelický posol spod Tatier v téme 18. tohtoročného čísla.
Čia je cirkev? – tak znie ústredný motív ďalšej časti seriálu Čo veríme, ktorý nájdete na dvojstrane Do srdca a mysle. Okrem neho sa dočítate, čo znamenalo volanie „Žíznim“, ktoré Pán Ježiš vyslovil na kríži.

Spravodajský servis ponúka informácie z konferencie o Samuelovi Zochovi, ako aj o projekte ESŠ v Martine na pomoc ľuďom, ktorí trpia domácim násilím.

Pripomenieme si aj osobnosť emeritného biskupa Júliusa Fila, ktorý odišiel do večnosti pred desiatimi rokmi a na deviatej strane vám priblížime príbeh vzácnej matky.

Známy herec Přemysl Boublík v rozhovore približuje dva roky svojho života, ktoré strávil v sekte Hare Krišna.