Prečítajte si v EPST č. 10

Prečítajte si  v  EPST  č. 10

Funkcia dozorcu na všetkých úrovniach správy cirkvi bola štandardne vnímaná ako čestná. Do marcových parlamentných volieb. Tie otvorili – v súvislosti s kandidatúrou dištriktuálnych dozorcov na kandidátke SDKÚ-DS – otázku, ako je to s ich pracovnoprávnym vzťahom k cirkvi. Ide teda o zamestnanie, alebo čestnú funkciu? Odpovede hľadáme v téme 10. čísla EPST.
V súvislosti s témou postavenia dozorcov sa v ankete pýtame na názor respondentov na to, či by malo ísť o čestnú funkciu a priblížime vám aj historické pozadie tejto služby v cirkvi.

Pojednanie o historických príčinách Lutherovej reformácie v seriáli 500 rokov reformácie je tentoraz zamerané na vzťah stredovekej cirkvi k moci. Prinášame vám i príbeh o nádeji pre našu krajinu či pôstne zamyslenie o vodách potopy.

Na spravodajských stranách reflektujeme Svetový deň modlitieb a v komentároch vám sprostredkúvame názory osobností k výsledkom marcových parlamentných volieb.

Ďalej sme vyspovedali policajného duchovného Jána Pacigu, ktorý prezradí, či vo svojej službe v policajnom zbore musel niekedy použiť zbraň ale aj to, ako zasahoval pri prepade cukrárne.

V historickom portréte sa môžete dozvedieť viac o Danielovi Bachátovi, ktorý hýbal životom v Liptove aj v Pešti.