Prečítajte si svätodušné dvojčíslo EPST

Prečítajte si  svätodušné dvojčíslo EPST

Buďte naplnení Duchom Svätým. Tak znie posolstvo svätodušného dvojčísla Evanjelického posla spod Tatier, ktoré vychádza práve v týchto dňoch.
Z jeho obsahu vyberáme:
„Život, to neznamená stáť na jednom mieste. Život znamená aj pohyb. Treba sa nám hýbať aj duchovne. Biblia nesmie ostať len vzácnou historickou knihou.“ HOMÍLIA (strana 2)

„Klebetenie vyplýva z prirodzenej túžby človeka po pocite nadradenosti a túžby niekam patriť. Preto boj proti klebetám v našom osobnom živote môže byť pre nás skutočnou výzvou.“ DO SRDCA A MYSLE (strany 4 – 5)

Jiří Grygar: „Biblia nám nehovorí nič o tom, ako svet funguje, ale ako sa máme dostať do neba. To prvé je otázka pre vedu, ale Biblia bola napísaná pre to druhé.“ ROZHOVOR (strana 6 – 7)

Turíce v minulosti otvárali letné obdobie. Ide o pohyblivé sviatky, ktorých dátum pripadá na sedem týždňov po Veľkej noci a viaže sa naň niekoľko ľudových zvykov. SVÄTODUŠNÉ TRADÍCIE (strana 8)

Príbeh rodiny Synakovcov z Drienčan mu sladkú príchuť – vďaka unikátnym tortám, ktoré pečie farárska manželka Janka Synaková. RODINA (strana 10)

Každý z nás sa môže a má stať stromom v Božej záhrade a niesť ovocie. TÉMA (strany 12 – 13)

Čo si predstavíte, keď sa povie: CIRKEV? ANKETA (strana 19)

Samo Chalupka bol idealistom v boji za slobodu a svojou poéziou vykonal veľkú službu celému slovenskému národu. HISTÓRIA (strana 20)

Cirkevný zbor Levoča, ktorý bude dejiskom rozhlasového prenosu služieb Božích v nedeľu 26. mája, túži po obnove diakonickej služby. PREDSTAVUJEME CIRKEVNÝ ZBOR (strana 24)