Prečítajte si školské dvojčíslo EPST

Prečítajte si  školské dvojčíslo EPST

Práve vyšlo školské dvojčíslo EPST, ktoré má za cieľ spríjemniť študentom i pedagógom návrat do školy po dvojmesačnej prestávke. Zároveň prináša mnoho čítania, ktoré vám pripomenie tie vaše nezabudnuteľné školské časy.
* V homílii Marty Klátikovej sa zamyslíme nad tým, ako Boh obdarúva svoje deti.
* Zamyslenie „Zaucho za modlitbu“ pripomenie okamihy zo školských lavíc v paralele s príbehom biblického Eliáša.
* Duchovné strany prinášajú zamyslenie o skúškach viery a v cykle Čo veríme o vzkriesení tela z mŕtvych v Starej aj Novej zmluve.
* Zavítali sme do rodiny Strakovcov z Gôtovian, ktorá je úzko spätá so svojím cirkevným zborom.
* V reflexii Pavla Kušníra sa obzrieme za letom a pozrieme sa, aké biblické súvislosti nám evokuje more.
* „Byť dobrým učiteľom, to sa nedá získať štúdiom“ – hovorí v rozhovore pedagogička Viera Jakúbeková.
* K novému školskému patria aj učebnice. O učebniciach náboženstva vydaných v Tranosciu a oceneniach za ne sa dočítate na stranách 10 – 11.
* Na svojich učiteľov si zaspomíname v poviedke Boženy Nemcovej „Pán učiteľ“.
* Pozrieme sa aj do Rimavského Brezova a Pôtra, kde chrámy ukrývajú vzácne historické poklady.
* V téme sa dozviete, aké ovocie prináša prísna výchova.
* Dočítate sa, akým študentom bol reformátor Martin Luther a čo ho počas jeho študentských rokov vystrašilo.
* Zaspomíname si na Andreja Hajduka, ktorému v Tranosciu práve vychádza básnická zbierka.
* Nechýba ani reflexia k výročiu Slovenského národného povstania.
* V ankete sa pýtame evanjelických učiteľov, čo ich najviac napĺňa na ich práci.
* Cirkevný zbor ECAV Partizánska Ľupča a filiálka Krmeš sa tešia z novej modlitebne pre evanjelikov a. v.