Prečítajte si v EPST č. 50

Prečítajte si   v EPST  č. 50

K adventnému obdobiu neodmysliteľne patrí hudba. Je to dar, ktorý má znieť v správny čas a na správnom mieste. Aj piesňou totiž možno evanjelizovať. A práve o tomto posolstve hudby hovorí v téme najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier.
Okrem toho prinášame mnoho podnetného čítania na duchovnej dvojstrane Do srdca a mysle. Nájdete tam pokračovanie cyklu Čo veríme s otázkou: kto je Duch Svätý?, ale aj zamyslenie o Chlebe večného života.

V spravodajskom monitoringu sa dočítate o obsahu stanoviska predsedníctva cirkvi k extrémizmu a dozviete sa, aká bola téma pastorálnej konferencie Západného dištriktu.

V rozhovore s hudobníkom Tomášom Rojčekom hovoríme aj o význame kantorskej služby a v tomto čísle nájdete i pohľad na novú knihu rozhovorov s umelcami – Život, viera, umenie.