Prečítajte si v EPST č. 29

Prečítajte si   v  EPST  č. 29

Udalosťou tohto leta boli nepochybne V. evanjelické cirkevné dni, ktoré sa historicky prvýkrát konali mimo územia Slovenska – v maďarskej Békešskej Čabe. Práve im je venovaný ŠPECIÁL Evanjelického posla spod Tatier, bohatý na správy a fotografie z podujatia.
Hneď v úvode si môžete prečítať príhovory a pozdravy hostí, medzi nimi aj generálneho tajomníka Svetového luteránskeho zväzu Martina Jungeho, ktorý prišiel medzi evanjelikov do Čaby a stal sa i laureátom ocenenia cirkvi pri príležitosti 500. výročia reformácie.

Dočítate sa aj o vzniku Asociácie slovenských evanjelických cirkví a jej poslaní a spoločne sa pozrieme do maďarskej metropoly, kde sa konalo X. stretnutie kresťanov strednej a východnej Európy.

Cirkevné dni vám priblížime aj cez fotoobjektív a zhodnotíme ich v rozhovore s generálnym biskupom Milošom Klátikom. O bezprostredné dojmy sa v ankete podelia priami účastníci tejto akcie.

Prinášame vám aj informácie o tom, kto dostal cirkevné ocenenie – medaily k 500. výročiu reformácie, a vrátime sa k prezentácii zahraničných Slovákov na cirkevných dňoch, kde priblížili svoje zvyky aj vieru.

Pred rozhlasovým prenosom z nedeľných služieb Božích vám predstavíme cirkevný zbor v Trenčianskych Stankovciach a sprostredkujeme vám, čím aktuálne žijú jeho členovia.