Prečítajte si v EPST č. 42

Prečítajte  si v  EPST  č. 42

Úcta k starším je prejavom, ktorý máme vo svojom živote uplatňovať nie iba počas jedného mesiaca v roku, aj keď október na ňu upriamuje pozornosť a stavia aj pred kresťanov otázku, aký je ich pohľad na šediny získané vekom, prinášajúce so sebou životnú skúsenosť i možnosť odovzdať múdru radu, usmerniť, podporiť. Aký je život seniorov? Cítia oni sami dostatok úcty zo strany spoločnosti aj cirkvi? O tom hovorí téma i anketa v najnovšom Posle.
V čísle sa dozviete, akými otázkami sa na októbrovom rokovaní zaoberali generálni presbyteri. V rozhovore s biskupom Milanom Krivdom sa dočítate o priebehu volieb dištriktuálneho dozorcu, ktoré sprevádzalo protiprávne konanie niektorých jednotlivcov.

V tomto čísle Posla predstavíme cirkevný zbor Bardejov, ktorý je neodmysliteľne spojený s pôsobením učenca Leonarda Stöckela.