Prečítajte si v EPST č. 47

Prečítajte  si  v  EPST  č. 47

S príchodom adventu otvárame aj nový cirkevný rok. Advent – to je obdobie, ktoré sa pravidelne opakuje, no zároveň prináša vždy niečo nové. Je to čas, ktorý možno nazvať „budíčkom“. Prečo? Dočítate sa v téme najnovšieho Posla.
V rubrike 500 rokov reformácie sa pozrieme na Učenie o ospravedlnení človeka z Božej milosti.

Na spravodajskej dvojstrane vám priblížime konferenciu venovanú J. M. Hurbanovi a na dvojstrane Infórum Tranoscia zmapujeme dianie na tohtoročnej Bibliotéke. Prezradíme, s akými knižnými novinkami sa na nej predstavil Tranoscius a čo pripravuje vo svojej literárnej produkcii na Rok reformácie.

Spisovateľka Daniela Hroncová Faklová v rozhovore predstaví svoju novú knihu Musel som byť kacírom, ktorá odhaľuje tajomstvo života Konráda Cordata, významného zapisovateľa Lutherových rečí pri stole.

Vrátime sa i k prípadu Reformata, a to z pohľadu konateľa Štefana Sabola a predsedníčky dozornej rady Márie Oráčovej.

Predstavíme vám i dva cirkevné zbory – Rimavská Sobota a Turá Lúka, ktoré budú dejiskom mediálnych prenosov zo služieb Božích na 1. adventnú nedeľu.