Prečítajte si v EPST č. 41

Prečítajte  si  v  EPST  č. 41

Akí sú Rómovia dneška, aká je ich religiozita a náboženské prejavy? Aj o tom je téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier. Dozviete sa i to, aký postoj k pastorácii Rómov zastáva kresťanská cirkev a aké údaje o Rómoch a ich viere prinieslo sčítanie obyvateľov.
Na dvojstrane Do srdca a mysle pokračujeme v cykle 500 rokov reformácie, kde Igor Kišš tentoraz priblíži odpoveď na otázku, prečo cirkev nemá používať rôzne násilné formy nátlaku v prospech svojej misie medzi ľuďmi.
Na spravodajskej dvojstrane sa dočítate, kto sa stal víťazom celoslovenského futbalového turnaja o pohár generálneho biskupa a spoločne s liptovskohrádockými evanjelikmi zavítame do ďalekého Nórska, kde absolvovali zaujímavú cestu a stretnutia s tamojšími veriacimi.
http://ecav.sk/admin.php?p=clanky&act=add Režisér Fedor Bartko v rozhovore pre EPST prezrádza, na akých filmových projektoch aktuálne pracuje a ako vyzerá zákulisie natáčania televíznych prenosov zo služieb Božích.
Sestra Štefana Žáryho Elenka si zaspomínala na detstvo i na dedinku Poniky, spojenú s jej životom.
Číslo uzatvára historická poviedka poukazujúca na rozpoltené pohľady na niektoré aspekty vojny.