Pozvánka do Komárna

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, ľudí bez rozdielu náboženskej, národnostnej či etnickej príslušnosti, všetkých ľudí, ktorým je vzácny mier, pokoj a porozumenie na podujatia, ktoré sa v rámci „Podunajskej vlny mieru“ uskutočnia v Komárne 19. a 20. marca 2011.
Toto podujatie organizujeme na záver „Desaťročia proti násiliu“, ktoré vyhlásila v roku 2001 Svetová rada cirkví.

Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku v súčinnosti s Ekumenickou radou cirkví v SR a osobitne v bratskej spolupráci s Reformovanou kresťanskou cirkvou, Trnavskou arcidiecézou Rímskokatolíckej cirkvi a Pravoslávnou cirkvou pripravila na nedeľu 20. marca 2011 modlitebné stretnutia, ktoré sa začnú o 10.00 hod. v Evanjelickom a. v. kostole službami Božími a potom budú postupne pokračovať modlitebnými zastaveniami v kostole Reformovanej kresťanskej cirkvi, v rímskokatolíckom Kostole sv. Ondreja a v pravoslávnom Kostole sv. Bohorodičky.

Osobitne pozývame občanov Komárna, ale aj ďalších návštevníkov a záujemcov o sakrálnu hudbu aj na organový koncert Jána Vladimíra Michalka, profesora organovej hudby na VŠMU v Bratislave, ktorý sa bude konať v predvečer podujatia, v sobotu 19. marca 2011 o 19.00 hod. v kostole Reformovanej kresťanskej cirkvi, Jókaiho ul.

Podunajská vlna mieru prišla na Slovensko z Württemberska, Bavorska a Rakúska. Zastavila sa na chvíľu v Komárne, bude pokračovať do Maďarska a skončí sa v Rumunsku.

Cieľom projektu je dodať odvahu vnímať násilie a prekonávať ho, spájať sa ako kresťania a zasadzovať sa za spoločné bytie bez násilia, prežívať spiritualitu mieru.

„Nech sa právo valí ako vody a spravodlivosť ako stály potok.“ Am 5, 24

Vložené 10. 30.2011