Odporúčame vám do knižnice

Vladimír Michalička: AUGUST HORISLAV ŠKULTÉTY (učiteľ a pedagóg)
Juraj Macko: Príbelské nárečie, prostredie, ľudia a ich zvyky
Miriam Viršinská: Evanjelická cirkev a. v. v Uhorsku a Slováci v druhej polovici 19. storočia
Vladimír Michalička: AUGUST HORISLAV ŠKULTÉTY (učiteľ a pedagóg)
Publikácia po prvý raz podáva ucelený portrét Škultétyho osobnosti so zameraním na jeho učiteľskú činnosť, pedagogické dielo a organizačné aktivity pri zakladaní a rozvoji revúckeho gymnázia v kontexte všetkých jeho kultúrnych a národných úsilí. Obsahuje aj bibliografiu prác A. H. Škultétyho. Vydalo vydavateľstvo Eko-konzult.

Juraj Macko: Príbelské nárečie, prostredie, ľudia a ich zvyky
Pútavú knižku o príbelských nárečiach, ľuďoch a ich zvykoch zostavil Juraj Macko. Vydal CZ ECAV DAčov Lom.

Publikácia prináša mnoho nových poznatkov z histórie našej cirkvi aj pre širšiu evanjelickú verejnosť. Zachytáva postavenie evanjelikov v uhorskom štáte v čase silnejúcej maďarizácie a objasňuje problematiku vnútrocirkevných štruktúr, nacionálne napätie a zápasy, ako aj cirkevnú i politickú angažovanosť našich evanjelických osobností. Vydalo Vydavateľstve Matice slovenskej.