Noc kostolov v Nitre

2. ročník Noci kostolov sa v Nitre začne v piatok 27. mája 2011 o 18.00 hod. rozozvučaním zvonov vo všetkých chrámoch.
V Evanjelickom kostole Svätého Ducha na Ul. Fraňa Mojtu sa uskutoční vystúpenie evanjelického spevokolu, koncert chvál hudobnej skupiny Spasení, organový koncert Tomáša Berecza a prezentácia zo života a služby Cirkevného zboru ECAV v Nitre. Pripravená je aj prezentácia činnosti zborovej diakonie a OZ Pavla Valáška a prednáška o dejinách zborovej diakonie na Slovensku.

Program počas Noci kostolov sa uskutoční aj v ďalších deviatich kostoloch v Nitre. Súčasťou Noci kostolov bude súťaž o zaujímavé ceny.

Noc kostolov v Nitre pripravilo mesto Nitra v spolupráci s jednotlivými cirkvami v Nitre.

Zdroj: Nitrianske noviny, 23. 5. 2011