Misijné dni VD ECAV 2011

Aj tohto roku pôda Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši v dňoch 15. - 17. 7. 2011 ponúkne priestor na organizáciu podujatia, ktoré si svojím obsahom a programom získalo srdcia mnohých veriacich.
Misijné dni VD ECAV – Ktosi je za dverami – za týmito slovami sa bude skrývať bohatý trojdňový program venovaný všetkým vekovým kategóriám. Povzbudivé duchovné slovo, vzdelávacie semináre pre mládež i dospelých, večerné diskusie, nočné projekcie filmov, neformálne večery mladých, prezentácie ľudových remesiel, relax v krytom bazéne, športové aktivity (turnaje vo futbale, volejbale, stolnom tenise o pohár dištriktuálneho biskupa VD) a na záver spoločné nedeľné bohoslužby spojené so stolovaním pri Pánovom stole, to všetko má poslúžiť k budovaniu a otváraniu dverí sŕdc všetkých účastníkov, bez ohľadu na ich geografickú príslušnosť. Ústredným duchovným motívom podujatia bude téma „Ktosi je za dverami“, ktorá chce poukázať na vplyv nebezpečnej vlažnosti v živote veriaceho človeka, ktorá spôsobuje vytláčanie Boha pred dvere našich sŕdc. Cirkevného zboru v Laodikei sa tento duchovný problém bytostne dotýkal, čoho dôkazom sú Kristove poznávajúce, radiace a vychovávajúce slová v knihe Zjavenia Jánovho. A práve tieto Ježišove slová adresované tomuto zboru budú nosným duchovným pilierom počas troch dní, rozpracované v štyroch témach. Piatková hlavná téma „Pozná ťa“ bude hovoriť o rôznych podobách vlažnosti v živote jednotlivcov, zborov i celej cirkvi, v sobotu dopoludnia sa započúvame do Kristových rád a odporúčaní v boji s týmto fenoménom a vo večernom programe zase budeme skúmať, čo znamená vychovávať, milovať a trestať. Na nedeľných bohoslužbách nám zaznie oslovujúca výzva: „Ak niekto počuje môj hlas a otvorí dvere, vojdem k nemu a budem stolovať s ním a on so mnou.“ Stolovanie s Kristom bude zavŕšením celého duchovného programu celých Misijných dní VD ECAV 2011.

Počas všetkých hlavných programov bude pripravený pre najmenších účastníkov duchovno-kreatívny program, tohto roku bude v réžii spolupracovníkov z cirkevného zboru v Prešove. Veľkej pozornosti sa v minulých rokoch dostávalo vzdelávacím seminárom, ktoré boli prednášané dvakrát počas sobotného dňa kvôli veľkému záujmu. Aj tohto roku tu bude široká ponuka zaujímavých tém stvárnená v 10 seminároch. Teda bude z čoho vyberať. Vysokú internetovú sledovanosť zase mali večerné diskusie na zaujímavé témy, aj tohto roku tomu nebude inak, tou prvou bude „Kríza rodiny“, ktorá bude skúmať rôzne prekážky v duchovnom budovaní rodín, druhá sa bude dotýkať oblasti misie: „ Novodobé misijné akcenty v živote ECAV“, kde budeme otvorene rozprávať o rozvoji misie v konkrétnych oblastiach a v rôznych modelových situáciách.

Piatkové a sobotné popoludnie bude venované športovým aktivitám, kde sa budú konať turnaje o pohár dištriktuálneho biskupa VD. Vo futbalovom turnaji si zmerajú sily prvé dve víťazné družstvá zo seniorátnych kôl, novinkou bude, že tento turnaj sa bude začínať už v piatok popoludní prvými skupinovými zápasmi, v sobotu sa odohrajú semifinálové kolá a samotné finále. Volejbalový a stolnotenisový turnaj sa bude konať v sobotu popoludní podľa pravidiel, ktoré sprostredkujú zodpovední spolupracovníci. Všetky družstvá aj jednotlivcov povzbudzujeme k účasti na týchto turnajoch.

Sobota popoludní bude ponúkať aj iné kreatívne varianty strávenia času rodičov spoločne s deťmi. Jednou z možností bude pobyt v bazéne, tvorba zaujímavých spomienkových predmetov v ľudových a tvorivých dielňach, spoločné vychádzky do okolia, premietanie zaujímavých filmov, alebo možnosť stráviť popoludnie pri Božom slove v podobe biblickej hodiny. Vo vstupných priestoroch akadémie bude možnosť pre účastníkov vidieť diela autorov prihlásených do výtvarnej, fotografickej a literárnej súťaže „Môj život viery" s ústredným motívom „Rodina – Boží dar pre človeka“.