Miloš Klátik cestuje do Bruselu

Generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Miloš Klátik 19. júla 2010 o 10.00 hod. bude na pozvanie predsedu Európskej komisie Josého Manuela Barrosa v Bruseli.
Brat generálny biskup sa zúčastní na stretnutí predstaviteľov európskych cirkví s predsedom Európskej komisie José Manuelom Barrosom, predsedom Európskeho parlamentu Jerzym Buzekom a predsedom Rady Európy Hermanom Van Rompuyom.

Hlavnou témou stretnutia budú otázky boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu na našom kontinente.

Následne sa generálny biskup Miloš Klátik v dňoch 20. – 27. 7. 2010 zúčastní na čele 4-člennej delegácie ECAV na Slovensku na 11. valnom zhromaždení Svetového luteránskeho zväzu (SLZ) v nemeckom Stuttgarte.

Zo slávnostných otváracích služieb Božích, ktoré sa uskutočnia na úvod valného zhromaždenia v Stuttgarte 20. 7. 2010 o 15.00 hod., bude odvysielaný záznam 25. 7. 2010 o 8.50 hod. na STV 2.