Kondolencie k úmrtiu emeritného biskupa ThB. Pavla Uhorskaia

Bratia a sestry, k úmrtiu emeritného biskupa ThB. Pavla Uhorskaia sme na GBÚ ECAV na Slovensku dostali nasledujúce kondolencie:
- od prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča - list

- od predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej - list

- od biskupa Evanjelickej cirkvi a. v. v Rakúsku Michaela Bünkera

- od krajinského biskupa Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Sasku Jochena Bohla

- od biskupa Evanjelickej cirkvi a. v. v Poľsku Jerzy Samieca - list

- od biskupa Tešínskej diecézy Evanjelickej cirkvi a. v. v Poľsku Pawla Anweilera - list

- od synodného seniora Českobratskej cirkvi evanjelickej Joela Rumla - list

- od brata farára Manfreda Brockmanna z Vladivostoku

- od prezidenta Spolku Gustav-Adolf-Werks Dr. Wilhelma Hüffmeiera a od generálneho tajomníka Spolku Gustav-Adolf-Werks Enno Haaksa

- od predsedu evanjelického farárskeho spolku vo Württembersku brata farára Bucholza

- od krajinského biskupa z Eisenachu brata Reinharda Werneburga

Eva Vogel-Mfato, tajomníčka pre Európu Svetového luteránskeho zväzu, v kondolencii napísala: „... súcítime s Vami, keď sa lúčite s emeritným generálnym biskupom Pavlom Uhorskaiom. Ďakujeme Bohu za jeho službu v cirkvi v ťažkých časoch s mimoriadnymi výzvami. Nech mu Boh daruje svoj večný pokoj.“

V mene rodiny emeritného biskupa Pavla Uhorskaia za prejavenú sústrasť všetkým úprimne ďakujeme.

Vložené 12. 10. 2010; doplnené 15. 10. 2010