Klub iSKejp412 v Myjavskom senioráte

Mládežníci z MYS ECAV na Slovensku vás pozývajú do svojho klubu iSKejp412. Stretávajú sa na rôznych miestach MYS vždy v sobotu o 16.55 hod. Môžete im napísať na: iskejp412@gmail.com.
Voláme sa klub iSKejp412. Možno sa Ti tento názov javí ako nezrozumiteľný, dovoľ nám teda, aby sme Ti ho objasnili. Anglické slovo escape má v našom jazyku význam únik. Po úprave fonetickou transkripciou nám vzniklo slovo iskejp, v ktorom sme druhú a tretiu hlásku napísali písmenami veľkej abecedy. SK v tomto slove poukazuje na skratku biblickej knihy Skutky apoštolov. Dodatok 412 je súradnicou miesta, ktoré interpretuje jednu mocnú pravdu: „A niet spasenia v nikom inom, lebo nebolo dané pre ľudí iné meno, v ktorom by sme mohli získať spasenie.“ (Sk 4, 12)

Našou túžbou je, aby čo najviac mladých ľudí v našom Myjavskom senioráte spoznalo Pána Ježiša Krista ako jediného a skutočného Spasiteľa ich vlastných životov. Našou cieľovou skupinou sú mladí vo vekovom rozpätí od 13 do 19 rokov. Snažíme sa im príťažlivým a veku primeraným spôsobom priblížiť život v duchu kresťanských hodnôt. Našou vierou, nádejou a snom je zároveň to, že mnohí mladí ľudia si tieto hodnoty osvoja a nasmerujú podľa nich svoje životy. Dôležité bude, aby kresťanskou zvesťou zasiahnutí a preniknutí mladí ľudia boli dobrými svedkami viery aj vo svojom blízkom okolí. Veríme, že mnohí z nich budú spolu s apoštolom Pavlom vyznávať: Nežijem už ja, ale žije vo mne Kristus! Takíto ľudia môžu byť potom skutočným príkladom Ježiša Krista vo svojom okolí. Evanjelium tak bude môcť skrze ich zmenené životy prenikať do rodín, škôl, medzi ich kamarátov a mnohí ľudia získajú spasenie v Pánovi Ježišovi Kristovi.

Náš klub pôsobí už druhý školský rok. V prípravnom tíme je 15 mladých služobníkov (od 18 do 27 rokov), ktorí obetovali veľkú časť svojho voľného času v prospech dobrej zvesti o Ježišovi Kristovi. Náplň ich služby je pripravovať zaujímavý program pre mladú generáciu, a to vždy raz do mesiaca. Program okrem iného obsahuje výklad na aktuálne spoločenské témy z kresťanského pohľadu, vystúpenie hudobnej kapely, svedectvá, scénky a ďalšie zaujímavé aktivity.

Naše stretnutia sa konajú na rôznych miestach Myjavského seniorátu vždy v sobotu so začiatkom o 16.55 hod. V premiérovom ročníku klubu iSKejp412 sme sa stretli celkom 8-krát (klub začal pôsobiť v novembri 2009) - 8. stretnutie bolo vyvrcholením v podobe olympiády s názvom JKgames open010. Náš iSKejp412 hosťoval minulý školský rok v 4 cirkevných zboroch (Brezová pod Bradlom, Košariská, Krajné, Myjava), ale 2. ročník sme odštartovali už na Záhorí v cirkevnom zbore v Častkove. Chceli by sme, aby náš klub mohol byť aj v ďalších zboroch Myjavského seniorátu, a preto prosíme všetky zbory o pomoc a spoluprácu.

Aj v aktuálnom ročníku klubu iSKejp412 máme pripravený bohatý a zaujímavý program. Okrem pravidelných mesačných stretnutí by sme chceli zorganizovať 2. ročník vianočného florbalového turnaja, počas jarných prázdnin pripravujeme pre všetkých iSKejpákov víkendovku a uvažujeme aj o letnom týždňovom campe Kecy (anglický konverzačný tábor pre stredoškolákov). Doteraz sme úzko spolupracovali s OC SEM Púchov a táto spolupráca ďalej pokračuje vo forme tzv. mentoringu. Program si však už v plnom rozsahu zabezpečujeme sami. Pokračuje aj naša spolupráca s Liptovsko-oravským seniorátom, s ktorým sa delíme o značku JKgames. JKgames sa však v tomto školskom roku neuskutočnia, keďže sme sa dohodli na septembrovom termíne. O pravidelných stretnutiach a iných akciách klubu iSKejp412 pravidelne informujeme prostredníctvom plagátov a e-mailom. Všimli sme si, že mnohí mladí ľudia dnes navštevujú internetovú sociálnu sieť Facebook, a preto sme aj tam vytvorili stránku iSKejp412. V blízkej budúcnosti by sme chceli vytvoriť aj vlastnú webovú stránku, ktorá by obsahovala všetko dôležité (okrem iného aj výklady vo forme mp3, fotografie a videá zo stretnutí).

Aj takýto je klub iSKejp412. Ak si členom niektorého z cirkevných zborov Myjavského seniorátu a máš záujem pridať sa, radi Ťa privítame medzi nami. Môžeš na nás prípadne upozorniť svojich blízkych, priateľov a známych. Ak máš záujem nás nejakým spôsobom podporiť, môžeš sa modliť, aby Pán Boh aj skrze nás nehodných mohol zjaviť svetu svoju slávu. Keby Ti Pán Boh položil na srdce túžbu pomôcť nám aj finančne, môžeš sa nám ozvať na e-mail iskejp412@gmail.com alebo povedz svojmu zborovému farárovi, ktorý nás bude kontaktovať. Za akúkoľvek Tvoju podporu - či už modlitebnú, finančnú. alebo inú - Ti budeme veľmi vďační a veľmi nám to pomôže. Nech Ťa Pán Boh mocne požehná.