Dištriktuálne dni VD ECAV 2010

Po pozitívnej duchovnej skúsenosti z roku 2009 sa Východný dištrikt ECAV na Slovensku rozhodol aj v tomto roku organizovať Dištriktuálne dni VD ECAV 2010 v Lipt. Mikuláši 27. – 29. 8. 2010, tentoraz na tému „Proti prúdu“.
V roku 2009 sa tematická i programová štruktúra odvíjala od hlavnej témy: „Budujme hradby Jeruzalema“. Trojdňové stretnutie, na ktorom si každá veková kategória mohla nájsť priestor pre osobné budovanie viery, bolo naplnením túžby tých, ktorým ešte aj dnes záleží na budovaní vzťahov v cirkvi a rodinách. Vyvážený program ponúkal príležitosti k duchovnému premýšľaniu, diskusii nad aktuálnymi otázkami v cirkvi v spoločnosti, športové aktivity, kde motivačným bodom bol pohár brata dištriktuálneho biskupa, program pre najmenších zase dýchal sviežosťou Božieho slova a detských hier.

No život človeka nie je len pohľadom do spätného zrkadla minulosti, teda toho, čo sme prežili, ale predovšetkým pohľadom vpred do prítomnosti a budúcnosti. Z tohto dôvodu aj v roku 2010 organizátori podujatia pozývajú v dňoch 27. – 29. 8. 2010 na Dištriktuálne dni VD ECAV 2010 všetkých, ktorí už získali pozitívnu skúsenosť s týmto podujatím, ale aj všetkých tých, ktorí túžia po duchovnom a telesnom naplnení.

Téma tohtoročných dní „Proti prúdu“ nám pripomenie dôležitosť pevnosti kresťanských hodnôt a postojov v dnešnej multikultúrnej dobe. Prorok Daniel ako príklad vyznania viery v pohansky zmýšľajúcom svete – to bude centrum duchovnej pozornosti počas troch dní. Diskusné fóra, program pre deti, mladých, manželov a rodičov, športové aktivity, ľudové dielne, workshopy, bazén – to všetko bude zosúladené v primeranom časovom harmonograme. Vyvrcholením stretnutia budú spoločné nedeľné služby Božie, po ktorých je v popoludňajších hodinách pripravený sprievodný duchovný program a vyhodnotenie súťaže „Môj život viery“. Po ňom je pripravený hlboký duchovný, kultúrny a umelecký zážitok pre všetkých tých, ktorí neodmietnu pozvanie do ev. chrámu Božieho na operu Evanjelium podľa Jána v réžii Víťazoslava Kubičku.

Pevne veríme, že aj tohtoročné stretnutie prispeje k upevňovaniu a budovaniu nových vzťahov v spoločenstve cirkvi – k Bohu a k blížnym.

DD VD 2010 chcú byť otvorenou pozvánkou pre všetkých, ktorí pod rôznym ťažkým tlakom vetra tohto sveta potrebujú načerpať novú silu k vnútorným postojom viery, aby takto dokázali stáť proti prúdu egoistického myslenia i konania ľudí dnešnej doby. < br />
Vložené 18. 5. 2010