Cirkevné listy č. 9 o Kralickej Biblii

Dedičstvo Kralickej Biblie − to je téma, ktorú si všíma septembrové číslo Cirkevných listov. Biblické zamyslenie je venované moci a prínosu Božieho slova. V rozhovore prinášame informácie o práci na revidovanom vydaní kralického prekladu.
V prvej štúdii sa pozeráme na okolnosti vzniku kralického prekladu a druhá štúdia si všíma vplyv Kralickej Biblie na slovenský preklad Biblie. Reflexia prináša zaujímavé myšlienky o aktuálnej prekladateľskej práci Biblie v menej rozvinutých jazykových kultúrach.

V rubrike „Tvorba“ je preklad básne Zoltána Turóczyho a prinášame aj recenziu práce „Duchovné prebudenie a spoločnosť“. V pravidelnej rubrike Z ARCHÍVU nájdu čitatelia dobový pohľad na prekladateľskú prácu v našej cirkvi od I. B. Štefánika z roku 1900.
Cirkevné listy žiadajte na vašom farskom úrade, v predajniach Tranoscia alebo si ich predplaťte na adrese predplatne@tranoscius.sk.