Štipendijný program pre mladých zo strednej a južnej Európy

Mid-Term-Program (MTP): 8-10 týždňov na vypracovanie vlastného projektu v spolupráci s nemeckým vzdelávacím zariadením (o.i. Deutscher Evangelischer Kirchentag - Nemecké evanjelické cirkevné dni). Prihlášky najneskôr do 15. júla 2010 na adresu ausland@ecav.sk.
Náš cieľ
Centrála pre politické vzdelávanie (Bundeszentrale für politische Bildung) a Nadácia Roberta Boscha (Robert Bosch Stiftung) udelia 16 štipendií pre aktívnych Európanov a Európanky z Bulharska, Estónska, Lotyšska, Litvy, Poľska, Slovenska, Slovinska, Čiech a Maďarska.

Váš profil
Angažujete sa pre civilnú spoločnosť, ste aktívny v NGO, v zariadení politického vzdelávania alebo niektorej sieti, v ktorej ide o to, aby sa zmenila spoločnosť. Zaujímate sa o medzinárodnú spoluprácu, chcete si rozšíriť pracovný horizont a zlepšiť svoju kvalifikáciu. K nášmu programu by ste mali priniesť vlastné predpoklady:
- mali by ste vedieť po nemecky, aby ste sa dohovorili s nemeckými kolegami
- pochádzať z Bulharska, Estónska, Lotyšska, Litvy, Poľska, zo Slovenska, Slovinska, z Čiech alebo Maďarska
- mali by ste byť pohotový a vedieť pracovať samostatne

Štipendium
Ponúkame možstvo skúseností a medzinárodných kontaktov; okrem toho program zahrňuje:
hospitáciu v jednej nemeckej inštitúcii politického vzdelania
- ubytovanie a stravu, dodatočne vreckové
- príp. rodinný príplatok
- zdravotné, úrazové a povinné poistenie
- možnosť navštíviť vzdelávací seminár
- cestovné náklady do Nemecka a na semináre a vzdelávania
- úvodný a záverečný seminár, seminár v priebehu štipendia
- účasť na konferencii NECE vrátane cestovných nákladov a účastníckeho poplatku
- záverečný certifikát pri úspešnej účasti
- kontakt e s ďalšími programami nadácie Roberta Boscha a centrálou pre politické vzdelanie

Záujemcovia, prihláste sa do 15. júla 2010 s nasledovnými dokladmi:<br /> - európsky životopis (http://www.europass-info.de/de/europass-lebenslauf.asp)
- esey na tému politické vzdelanie (v nemeckom jazyku, max. 3 strany)
- Mid-Term-Program: náčrt projektu, ktorý by ste chceli v Nemecku uskutočniť (1 strana)
- doklad o tom, že v domovskej krajine pracujete v zariadení pre politické/spoločenské vzdelanie (v AJ alebo NJ)
- ak ste v hlavnom pracovnom pomere, potrebujete od svojho zamestnávateľa písomné zaručenie, že môžete byť v čase štipendia v Nemecku
- prosím, napíšte, či chcete hospitovať na Nemeckých evanjelických cirkevných dňoch (Deutscher Evangelischer Kirchentag). Téma Vášho projektu by mal byť v súlade s témou nemeckého evanjelického kirchentagu 2011 pre strednú a východnú Európu v Drážďanoch (témy: úloha civilnej spoločnosti, migrácia, mobilita v pracovnom trhu, prostitúcia, menšinové cirkvi, zanechané deti, súvislosť s dejinami a sebavedomím).

Prihlášky zasielajte najneskôr do 15. júla 2010 na e-mailovú adresu GBÚ: ausland@ecav.sk