Štipendiá ELCA a LWF

ELCA štipendium – žiadatelia musia byť aktívni členovia cirkvi, študenti VŠ, absolventi na pokročilej úrovni v oblasti teológie.
Prihlášky pošlite na GBÚ do 1. októbra 2010.
Nejde o individuálne štipendium, ale o štipendium pre cirkev a cirkevné inštitúcie.
Posledný termín na zaslanie materiálov – žiadosť, 2 odporúčania od učiteľov, zdravotná karta, CV, odporučenie od CZ, TOEFL alebo IELTS test – do 1. októbra 2010.

Začiatok šk. roka je 1. februára. Po štúdiách v USA sa uchádzači musia vrátiť do svojej rodnej krajiny a slúžiť v cirkevnej oblasti.

LWF štipendium – prihlášku treba poslať do 1. októbra
- podmienkou na získanie štipendia je budúce pôsobenie aspoň 5 rokov v cirkevnej oblasti

Medzinárodný štipendijný program - na obdobie krátke, dlhšie, akademické, neakademické, prakticky orientované programy, teologické a neteologické sféry
- 50 % štipendií je určených pre ženy
- Ak cirkev ponúka viac než jedného kandidáta, musia byť zoradení podľa priority

Individuálne štipendium znamená, že SLZ pokryje školné, cestovné výdavky, ubytovanie a stravu, adekvátne príspevky na živobytie. Cestovné náklady v krajine kandidáta a náklady pre víza, zdravotné poistenie a jazykové certifikáty, ak je potrebné, je to pokryté výdavkami SLZ
- Pre kandidátov z priemyselných krajín SLZ očakáva, že celkové náklady budú hradené príslušnou cirkvou alebo kandidátom

- Individuálne štipendium zamerané na rodinu – rodičia detí, ktorí majú menej ako 12 rokov, môžu mať tiež štipendium po úspešnom ukončení prvého roku.

- Rodinné štipendium – obidvaja partneri sú povinní urobiť individuálny program. Prihlášku by mal vyplniť každý zvlášť. Deti, ktoré majú menej ako 12 rokov, môžu byť s rodičmi na mieste štúdia.

- Skupinové štipendium – znamená, že skupina absolvuje jeden cvičebný program. Ak sa skupina skladá z menej ako 5 ľudí, info bude o každom kandidátovi. Je tu aj požiadavka krátkeho CV; ak je skupina väčšia, potom je potrebné len info o profesií, veku...

Materiály na vyplnenie, ako aj podrobné informácie v anglickom jazyku a prihlášky sú na webe. Ostatné informácie žiadajte na na Generálnom biskupskom úrade, zahraničné oddelenie

General info
Application form 1