Služby Božie z Partizánskej Ľupče 28. 5.

V nedeľu 28. 5. 2017 o 9.05 hod. v Rádiu Slovensko a Rádiu Regina si môžete vypočuť evanjelické služby Božie z Partizánskej Ľupče. Kázať bude zborový farár Ján Molčan; spievať sa budú piesne z ES č. 157, 162, 158, 354, A 39.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 25.5.2017

Nové na ITV - Rozhovor na tému Vzťah a význam Starej zmluvy

V rubrike Rozhovory na stránke ITV prinášame rozhovor na tému Vzťah a význam Starej zmluvy s prof. ThDr. Jurajom Bándym....

Blažena Zaťková, tajomníčka pre ITV, itv@ecav.sk | 16.5.2017

Prečítajte si v EPST č. 18 - 2017

Máj nie je len časom lásky, ale aj časom konfirmačných slávností v cirkevných zboroch. Konfirmácie sú vyvrcholením určitej etapy duchovných príprav mladého človeka, no neraz sa stáva, že potvrdením krstnej zmluvy sa tínedžeri zo zborov strácajú. Čo s tým? Odpovede hľadáme v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 11.5.2017

Prečítajte si v EPST č. 17 - 2017

2. májová nedeľa bude patriť všetkým matkám. Sviatok, ktorý je venovaný oslave materstva, jeho krás, ale aj uvedomenia si starostí s ním spojených, však zároveň otvára otázky o tom, kam materstvo smeruje, akú perspektívu má vo svete. S tým súvisí aj fenomén bezdetnosti, o ktorom hovorí téma najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 11.5.2017

Televízny posol 7. 5. a 9. 5.

V nedeľu 7. 5. 2017 o 11.10 na Dvojke si môžete pozrieť magazín venovaný evanjelikom s ekumenickým presahom na ďalšie cirkvi. Témy: Valné zhromaždenie Ekumenickej rady cirkví. Vernisáž výstavy Ex cathedra. M. Luther a jeho spis O dobrých skutkoch. Evanjelický dom starostlivosti v Bratislave. Repríza: utorok 9. 5. 2017 o 13.20.

Miloslav Gdovin, dramaturg, Redakcia duchovného života RTVS, miloslav.gdovin(at)rtvs.sk | 4.5.2017

Prečítajte si v EPST č. 16 - 2017

Mesiánski židia sú tí, ktorí uverili Ježišovi Kristovi. Nestali sa kresťanmi, zachovávajú svoje židovské tradície, no ich viera v Spasiteľa určuje ich duchovné smerovanie. O živote mesiánskych židov v tomto čísle Evanjelického posla spod Tatier prehovorí jeden z nich – Eyal Friedman.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 4.5.2017

RTVS – STV - Slovo 30. 4.

Na Dvojke na 2. nedeľu po Veľkej noci 30. 4. 2017 o 13.40 hod. sa v relácii SLOVO prihovorí prof. ThDr. Juraj Bándy. Repríza: 1.20 hod.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 28.4.2017

Služby Božie z Pribety

Služby Božie z Evanjelického kostola v Pribete na 1. nedeľu po Veľkej noci 23. 4. 2017 môžete vypočuť aj v archíve RTVS - STV:

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 26.4.2017

Čo nájdete v májovej Dúhe 2017

Vystrihovačka: Holubica a pozdrav pre mamičku Príbeh s domaľovankou: Najdrahšia mamička Pesnička s úlohou: Viem, že Boh je živý Evanjelické osobnosti: Kristína a Mária Royové Na detskej besiedke: Holubica Predstavujeme vám: EMŠ Muškátiky z Košíc

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 25.4.2017

Prečítajte si v EPST č.15 − 2017

Protestantskí kňazi zanechali na dejinnom pulze národa nejednu stopu. Jednou z nich bol aj ich vplyv na formovanie nárečia v jednotlivých regiónoch Slovenska. Ako poznačili jazyk a reč – a čo z toho ostalo dodnes? Dočítate sa v téme 15. tohtoročného Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 25.4.2017