Výstava v Banskej Štiavnici

CZ ECAV Banská Štiavnica vás pozýva na výstavu DEJINY ECAV V BANSKEJ ŠTIAVNICI v zrekonštruovanom zadnom trakte evanjelického kostola (Kyrmezerov dom). Návštevu si dohodnite na tel. 0908 963 829 (p. Blašková).

 

Edita Škodová, media@ecav.sk | 29.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 9

Situáciu pred parlamentnými voľbami sprevádzajú rôzne nálady, ba v mnohých prípadoch i rezignácia a nechuť ísť odovzdať svoj hlas do volebnej urny. Je to však z pohľadu kresťana správne? Aj o tom hovorí téma deviateho tohtoročného čísla Evanjelického posla spod Tatier.

 

-zz- | 28.2.2012

viac

Program STV 2 na 1. pôstnu nedeľu 26. 2.

10:30 Služby Božie z Ev. a. v. kostola v Ľubici; káže senior TAS R. Porubän 13:05 Slovo: biskup VD S. Sabol 13:10 Orientácie – Magazín zo života ECAV

 

Edita Škodová, media@ecav.sk | 24.2.2012

viac

Z vysielania SRo na 1. pôstnu nedeľu 26. 2.

Rádio Slovensko a Regina - 9.04 Evanjelické služby Božie z CZ ECAV Merník Rádio Slovensko - 21.05 Cesty: Svetový deň modlitieb - beseda P. Gabriša s členkami Slov. výboru SDM Rádio Regina - 7.55 Z duše. Zlatica Kerekrétyová

 

Pavel Gabriš, redaktor SRo | 23.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 8

Začína sa pôstne obdobie a spolu s ním sa vynárajú otázky o správnom prežití pôstu u kresťana. Konkrétne o dvoch druhoch pôstu hovorí aj téma Evanjelického posla spod Tatier na tento týždeň.

 

-zz- | 23.2.2012

viac

Avízo na februárový eVýchod

Hovorí sa: Nikdy nehovor nikdy. No čo tieto slová znamenajú vo vzťahu človeka k Bohu? Odpovede hľadáme v centrálnej téme februárového čísla eVýchodu. Veríme, že čitateľ sa nájde aj v ďalších - veríme, že rovnako zaujímavých témach:

 

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD, tajomnik@vychodnydistrikt.sk | 16.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 7

Nedeľa je Pánov deň – deň zasvätený Bohu. V téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier sa venujeme tomu, ako má nedeľu prežívať kresťan a ako sa veriaci pozerajú na profesie, ktoré si vyžadujú i nedeľnú prácu.

 

-zz- | 13.2.2012

viac

Nové na ITV ECAV

Pozrite si nové príspevky na Internetovej televízii ECAV na Slovensku na itv.ecav.sk. Videá z vašich cirkevných zborov nám, prosíme, posielajte len vo formátoch uvedených na itv.ecav.sk.

 

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 7.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 6

Je každý kresťan kňazom? Čo vlastne znamená pojem všeobecné kňazstvo? Túto zaujímavú tému vám prináša najnovšie číslo týždenníka Evanjelický posol spod Tatier. V rozhovore s predsedom Vieroučného výboru ECAV sa dozviete, ako majú všeobecné kňazstvo chápať evanjelici a či môže každý kresťan plniť všetky úkony kňaza.

 

 | 5.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 5

Pred vianočnými sviatkami sa z vojenskej misie v Afganistane vrátil prvý evanjelický farár Viktor Sabo. O tom, ako prežíval chvíle plné nebezpečenstva a poskytoval duchovnú starostlivosť slovenským vojakom, sa dočítate v téme najnovšieho Posla.

 

-zz- | 1.2.2012

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart