Prečítajte si v EPST č. 22

Fenomén bulváru je súčasťou dnešnej doby. Palcové titulky poukazujúce na škandál nepochybne zvyšujú zisk z predaja bulvárnej tlače. Je však dobrým nápadom pustiť si bulvár aj do cirkvi? Prečo sa kauza málinského farára neriešila vo vnútri cirkvi a v cirkevných médiách, ale práve v bulvári? Kto túto tému ponúkol médiu prahnúcemu po senzáciách? Aj to sú otázky, ktoré kladie téma najnovšieho Posla.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 1.6.2016

Z obsahu júnovej Dúhy

Chcem nasledovať Pána Ježiša – Zlý začiatok Z príbehu do príbehu – Strašiaci Čím budem? – Povolania v Biblii Svetové vynálezy – Objavujeme vesmír Na detskej besiedke – Pavel a búrka na mori

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 25.5.2016

Slávnostné služby Božie z Vranova 22. 5.

Na sviatok Svätej Trojice 22. mája 2016 o 9.05 hod. si v Rádiu Slovensku a Rádiu Regina môžete vypočuť služby Božie z Ev. a. v. kostola vo Vranove nad Topľou. Kázať bude zborový farár Martin Vargovčák. Piesne ES č. 184, 281, 182, 257, A 46.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 20.5.2016

Dvojčíslo EPST k sviatku Svätej Trojice

Pred Nedeľou Svätej Trojice vyšlo dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier. Z obsahu vyberáme: * V homílii Martina Vargovčáka rezonuje myšlienka trojitého rozvinutia Božej lásky, ktorá poukazuje na vzácnosť človeka v Božích očiach * Cez reflexiu Pavla Kušníra sa vrátime k nedeliam po Veľkej noci, ktoré vyzývajú: Plesajte, spievajte, modlite sa!

Zuzana Zimániová, redaktorka, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 16.5.2016

Sviatočné SLOVO na svätodušné sviatky

1. slávnosť svätodušná 15. 5. 2016 - Mgr. Jana Juššíková, zborová farárka, CZ ECAV Nové Sady 2. slávnosť svätodušná 16. 5. 2016 - Mgr. Jaroslav Jurko, seniorálny kaplán, Považský seniorát ECAV na Slovensku

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 13.5.2016

Prečítajte si v EPST č. 18

Duch Svätý si vanie po svojom, poslúži si našimi ústami, staré štruktúry ho neobmedzia, nové nevyženú. „Veď Pán je Duch, a kde je Duch Pánov, tam je sloboda.“ (2K 3, 17) Naučme sa Ho pozvať, prijať a zase nechať ísť a tiež vyjsť v ústrety, poslúžiť a zasa odísť. V najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier si môžete prečítať aj to, aké ľudové tradície sa viažu k sviatku Letníc a akých sedem významov sa spája s Duchom Svätým.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 12.5.2016

Sviatočné slovo na Vstúpenie Krista Pána na nebo

V rubrike Slovo na týždeň sa vám na sviatok Vstúpenia Krista Pána na nebo 5. 5. 2016 prihovorí mjr. Mgr. Ján Paciga, PhD.,, policajný duchovný v Lipt....

Blažena Zaťková, tajomníčka ITV, itv(at)ecav.sk | 4.5.2016

Prečítajte si v EPST č. 17

Keby ste sa dnes spýtali detí na ich otca, väčšina by povedala, že je to priateľ ich mamy. Na Slovensku sa v súčasnosti zhruba 37 % detí rodí mimo manželstva; v 90. rokoch to bolo do 10 %. Kam sa posunuli vzťahy medzi manželmi, partnermi, rodičmi svojich detí? O tom hovorí téma najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 3.5.2016

Z obsahu májovej Dúhy

Chcem nasledovať Pána Ježiša – Svetlejšia stránka Z príbehu do príbehu – Svetielka na oblohe Čím budem? – Krajčírka a módna návrhárka Svetové vynálezy – Zrodenie filmu Na detskej besiedke – Kornélius a Peter

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 1.5.2016

Prečítajte si v EPST č. 16

Fenomén facebooku zasiahol ľudí na celom svete a vytvoril nielen priestor na sebaprezentáciu, ale aj možnosť diskutovať o témach, ktoré človeka pália, ktoré hýbu spoločnosťou aj cirkvou. Je vystupovanie človeka na sociálnej sieti zrkadlom ľudskej identity? Aké prejavy očakávame od kňazov, ale i laikov zapojených do facebookových diskusií? – pýtame sa v najnovšom čísle EPST.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 27.4.2016