Prečítajte si v EPST č. 8

Začína sa pôstne obdobie a spolu s ním sa vynárajú otázky o správnom prežití pôstu u kresťana. Konkrétne o dvoch druhoch pôstu hovorí aj téma Evanjelického posla spod Tatier na tento týždeň.

 

-zz- | 23.2.2012

viac

Avízo na februárový eVýchod

Hovorí sa: Nikdy nehovor nikdy. No čo tieto slová znamenajú vo vzťahu človeka k Bohu? Odpovede hľadáme v centrálnej téme februárového čísla eVýchodu. Veríme, že čitateľ sa nájde aj v ďalších - veríme, že rovnako zaujímavých témach:

 

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD, tajomnik@vychodnydistrikt.sk | 16.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 7

Nedeľa je Pánov deň – deň zasvätený Bohu. V téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier sa venujeme tomu, ako má nedeľu prežívať kresťan a ako sa veriaci pozerajú na profesie, ktoré si vyžadujú i nedeľnú prácu.

 

-zz- | 13.2.2012

viac

Nové na ITV ECAV

Pozrite si nové príspevky na Internetovej televízii ECAV na Slovensku na itv.ecav.sk. Videá z vašich cirkevných zborov nám, prosíme, posielajte len vo formátoch uvedených na itv.ecav.sk.

 

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 7.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 6

Je každý kresťan kňazom? Čo vlastne znamená pojem všeobecné kňazstvo? Túto zaujímavú tému vám prináša najnovšie číslo týždenníka Evanjelický posol spod Tatier. V rozhovore s predsedom Vieroučného výboru ECAV sa dozviete, ako majú všeobecné kňazstvo chápať evanjelici a či môže každý kresťan plniť všetky úkony kňaza.

 

 | 5.2.2012

viac

Prečítajte si v EPST č. 5

Pred vianočnými sviatkami sa z vojenskej misie v Afganistane vrátil prvý evanjelický farár Viktor Sabo. O tom, ako prežíval chvíle plné nebezpečenstva a poskytoval duchovnú starostlivosť slovenským vojakom, sa dočítate v téme najnovšieho Posla.

 

-zz- | 1.2.2012

viac

Večerná ruža Evy Bachletovej

V sobotu 4. februára 2012 o 17.00 hod. sa uskutoční Večer duchovnej tvorby sestry Evy Bachletovej v rámci biblickej hodiny v zborovej sieni na Legionárskej ulici č. 6.

 

Martin Šefranko, zborový farár | 1.2.2012

viac

O Slovákoch v Afganistane - zmena

7. februára 2012 TV Markíza v relácii Teleráno (6.00 - 9.00 hod.) uvedie prezentáciu života slovenských vojakov na misii v Afganistane. Hosťom bude aj evanjelický farár, kpt. Viktor Sabo.

 

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD | 31.1.2012

viac

Služby Božie na úrade vlády 1. 2.

V stredu 1. 2. 2012 o 16.00 hod. sa na Úrade vlády SR budú konať evanjelické služby Božie. Slovom Božím poslúži evanjelická a. v. farárka Silvia Gdovinová, kaplánka generálneho biskupa ECAV.

 

-eš- | 29.1.2012

viac

ROZMER č. 1 – 2011

Na prelome rokov vyšlo nové číslo štvrťročníka Rozmer – časopisu pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ktorý čitateľovi ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne. Renomovaní autori sa v ňom venujú aktuálnej problematike nových náboženských hnutí a siekt, ako i javom, ktoré s tým bezprostredne súvisia.

 

 | 27.1.2012

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart