Príhovor k 3. pôstnej nedeli

Bratia a sestry v Ježišovi Kristovi, v tomto pôstnom období vám na stránke Internetovej televízie ECAV na Slovensku v rubrike SLOVO NA TÝŽDEŇ prinášame duchovné príhovory k jednotlivým pôstnym nedeliam.

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 9.3.2012

Prečítajte si v EPST č. 10

Už túto nedeľu sa v Západnom dištrikte začínajú voľby predsedníctva. V najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier vám predstavíme všetkých štyroch kandidátov na posty biskupa a dozorcu.

-zz- | 7.3.2012

SLOVO NA TÝŽDEŇ k pôstu

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 4.3.2012

Výstava o drevených artikulárnych kostoloch

Cirkevný zbor ECAV Svätý Kríž – Lazisko pozýva záujemcov túžiacich po spoznávaní drevených artikulárnych kostolov na Slovensku na putovnú výstavu o týchto kostoloch, ktorá bude v ich cirkevnom zbore do Veľkej noci.

Daniel Baláž, zborový farár, svatykriz@ecav.sk | 29.2.2012

Výstava v Banskej Štiavnici

CZ ECAV Banská Štiavnica vás pozýva na výstavu DEJINY ECAV V BANSKEJ ŠTIAVNICI v zrekonštruovanom zadnom trakte evanjelického kostola (Kyrmezerov dom). Návštevu si dohodnite na tel. 0908 963 829 (p. Blašková).

Edita Škodová, media@ecav.sk | 29.2.2012

Prečítajte si v EPST č. 9

Situáciu pred parlamentnými voľbami sprevádzajú rôzne nálady, ba v mnohých prípadoch i rezignácia a nechuť ísť odovzdať svoj hlas do volebnej urny. Je to však z pohľadu kresťana správne? Aj o tom hovorí téma deviateho tohtoročného čísla Evanjelického posla spod Tatier.

-zz- | 28.2.2012

Program STV 2 na 1. pôstnu nedeľu 26. 2.

10:30 Služby Božie z Ev. a. v. kostola v Ľubici; káže senior TAS R. Porubän 13:05 Slovo: biskup VD S. Sabol 13:10 Orientácie – Magazín zo života ECAV

Edita Škodová, media@ecav.sk | 24.2.2012

Z vysielania SRo na 1. pôstnu nedeľu 26. 2.

Rádio Slovensko a Regina - 9.04 Evanjelické služby Božie z CZ ECAV Merník Rádio Slovensko - 21.05 Cesty: Svetový deň modlitieb - beseda P. Gabriša s členkami Slov. výboru SDM Rádio Regina - 7.55 Z duše. Zlatica Kerekrétyová

Pavel Gabriš, redaktor SRo | 23.2.2012

Prečítajte si v EPST č. 8

Začína sa pôstne obdobie a spolu s ním sa vynárajú otázky o správnom prežití pôstu u kresťana. Konkrétne o dvoch druhoch pôstu hovorí aj téma Evanjelického posla spod Tatier na tento týždeň.

-zz- | 23.2.2012

Avízo na februárový eVýchod

Hovorí sa: Nikdy nehovor nikdy. No čo tieto slová znamenajú vo vzťahu človeka k Bohu? Odpovede hľadáme v centrálnej téme februárového čísla eVýchodu. Veríme, že čitateľ sa nájde aj v ďalších - veríme, že rovnako zaujímavých témach:

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD, tajomnik@vychodnydistrikt.sk | 16.2.2012