Prečítajte si v EPST č. 24

Mnohé známe osobnosti o viere často nehovoria. A keď to už raz urobia, ich vyjadrenia vyvolávajú protichodné názory. Radi počujeme, že ten či onen známy človek patrí do našej cirkvi, no neraz máme tendenciu kritizovať jeho „vlažné“ vyjadrenia o Bohu, cirkvi. Či sa tento prístup dá zmeniť a ako by sa dalo spomínané osobnosti osloviť, hovorí téma 24. čísla EPST.

-zz- | 11.6.2012

Služby Božie na Úrade vlády SR 13. 6.

Evanjelické služby Božie na Úrade vlády SR sa budú konať v stredu 13. 6. 2012 o 16.00 hod. Kázňou slova Božieho poslúži ev. a. v. farár Ján Ondrejčin, kancelár Ústredia EPS. Srdečne vás pozývame.

Oľga Klátiková, klatikova@ecav.sk | 9.6.2012

Konferencia o hluchoslepote v Herľanoch

Na stránke www.ecav.sk/itv v rubrike "Spravodajstvo" informujeme o konferencii o hluchoslepote v Herľanoch, ktorá sa konala k 20. výročiu založenia školy pre hluchoslepé deti v Červenici.

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 6.6.2012

K 200. výročiu narodenia Sama Chalupku

Slovenská národná knižnica vás pozýva na seminár Samo Chalupka v slovenskej literatúre a kultúre v kinosále Slovenského národného literárneho múzea SNK, M. R. Štefánika 11, v Martine 6. júna 2012 od 9.30 do 14.00 hod.

-eš- | 5.6.2012

Prečítajte si v EPST č. 23

Nedeľa 10. 6. je prvou volebnou nedeľou. Počas nej – i počas nasledujúcich dvoch – budeme rozhodovať o tom, kto povedie ECAV na Slovensku najbližších šesť rokov. Preto vám predstavujeme kandidátov na funkciu generálneho biskupa a generálneho dozorcu, ktorí v rozhovoroch priblížia svoje predstavy o tom, aká cirkev má budúcnosť.

-zz- | 5.6.2012

Vyšli Cirkevné listy č. 6 - 2012

Misijné stratégie cirkvi v mestskom prostredí – to je téma, ktorú si všíma júnové číslo Cirkevných listov. Prináša biblické zamyslenie o poverení k misijnej práci L 10, 1 a rozhovor o špecifikách práce v mestských CZ.

Ondrej Prostredník, šéfredaktor, prostrednik@fevth.uniba.sk | 4.6.2012

Koncert zboru „Neue Kantorei“ 7. 6.

Pozývame vás na koncert chrámovej hudby zboru „Neue Kantorei“ z Bavorska vo štvrtok 7. júna 2012 o 18.00 hod. v Novom ev. kostole na Legionárskej ul. v Bratislave.

Martin Šefranko, zborový farár | 3.6.2012

Príhovor na sviatok Svätej Trojice 3. 6.

Na ITV ECAV sa vám v nedeľu 3. júna prihovorí Mgr. Olivér Nagy,, zborový farár, CZ ECAV Dolné Saliby. Môžete si vypočuť aj rozhovor Mgr. Silvie Gdovinovej s dekanom EBF UK Mgr. Ľubomírom Batkom, PhD., na tému Svätá Trojica.

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 1.6.2012

Pozvanie na Noc kostolov v Revúcej

CZ ECAV Revúca pozýva verejnosť na vnútromisijné podujatie Noc kostolov 2012: „Veď vy všetci ste synovia svetla a synovia dňa. Nepatríme noci ani tme.“(1Tes 5, 5) 1. júna 2012 od 18.00 do 24.00 hod. v priestoroch evanjelického chrámu a veže.

Karol Žigo, mediálny pracovník CZ Revúca | 31.5.2012

Noc kostolov v Ev a. v. kostole v Galante

V rámci Noci kostolov v Galante si vypočujete prednášku Ing. Pavla Lehotského o Ondrejovi Beňovi z príležitosti 65. výročia návratu Slovákov do vlasti z Maďarska.

Ľuboš Vontorčík, zborový kaplán | 31.5.2012