Prečítajte si v EPST č. 37

Nový školský rok začíname s novými učebnicami evanjelického náboženstva. Do ponuky vzdelávacích materiálov Tranoscia totiž pribudli učebnice pre 1., 2., 5. ročník základných škôl a 1. ročník stredných škôl. Predstavíme vám ich v najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier.

-zz- | 11.9.2012

ORIENTÁCIE pre evanjelikov 9. 9.

Sledujte s nami nový formát na STV Dvojka o 13.10 hod. – Orientácie: Televízny posol. Témy: III. evanjelické cirkevné dni v Lučenci. Kniha proroka Jeremiáša. CZ ECAV Mašková. Nová freska na EBF UK. Repríza 12. 9. o 14:15 hod.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 7.9.2012

Pozvánka do Lipt. Porúbky 9. 9.

Srdečne Vás pozývame na slávnostné služby Božie pri 100. výročí vzniku CZ ECAV Liptovská Porúbka 9. 9. 2012 o 10.00 hod. v Ev. a. v. kostole v Liptovskej Porúbke. Slávnostným kazateľom slova Božieho bude brat biskup VD Slavomír Sabol.

Mihal Belanji, ev a. v. farár | 5.9.2012

Pozvanie do Levoče 9. 9.

CZ ECAV Levoča Vás pozýva na podujatie „Významní levočskí evanjelici“ venované Gustávovi Herrmannovi, ktoré sa bude konať v Malom kostole na evanjelickom cintoríne v nedeľu 9. 9. 2012 o 9.00 hod. a v historickej radnici o 14.00 hod.

-eš- | 5.9.2012

Služby Božie v UPC na Mlynoch od 9. 9.

Nedeľné evanjelické služby Božie v UPC MOSTY opäť začnú od 9. septembra 2012 o 9.30 hod. v Klube 31 v Klube 31, Átriové domky, blok G, Mlynská dolina. Srdečne vás pozývame!

P. Mozola, M. Balko a A. Adamuščin  | 5.9.2012

Prečítajte si v EPST č. 36

Výber farára do uprázdneného cirkevného zboru sa niekedy podobá predsobášnym pytačkám. Paralelu oboch týchto udalostí skúma EPST vo svojom najnovšom čísle. Pozrieme sa na to, ako sa uskutočňuje proces obsadzovania farárskeho miesta v CZ, a poskytneme tak akýsi návod pre zbory, ktoré hľadajú svojho duchovného pastiera.

-zz- | 4.9.2012

Nové na ITV - z III. ECD v Lučenci

Na www.ecav.sk/itv v rubrike "Spravodajstvo" si môžete pozrieť dokument z III. evanjelických cirkevných dní v Lučenci, ktorý realizovala Paneurópska vysoká škola.

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 4.9.2012

Vyšli Cirkevné listy č. 9 - 2012

Cirkevné školy v zápase o dušu dieťaťa – to je téma, ktorú si všíma septembrové číslo Cirkevných listov. Prináša biblické zamyslenie o postavách detí v Biblii a dva rozhovory o prínose a možnostiach evanjelických cirkevných škôl.

Ondrej Prostredník, šéfredaktor CL, prostrednik@fevth.uniba.sk | 2.9.2012

Prečítajte si v EPST č. 35

Začína sa nový školský rok a redakcia Evanjelického posla spod Tatier pre vás pripravila tému, ktorá sa snaží odpovedať na otázku, či sú naše evanjelické školy centrami evanjelického povedomia. Skúmame, aká v nich panuje klíma, v čom sú iné ako štátne školy a čo ponúkajú svojim žiakom a ich rodičom.

-zz- | 28.8.2012

Koncert v Dolných Salibách 1. 9.

Pozývame vás na organový koncert 1. septembra 2012 o 19.00 hod. v Ev. a. v. kostole v Dolných Salibách. Na organe Martina Šašku z roku 1878 bude hrať Mária Puchovichová.

Olivér Nagy, zborový farár | 26.8.2012