Prečítajte si v EPST č. 23

Nedeľa 10. 6. je prvou volebnou nedeľou. Počas nej – i počas nasledujúcich dvoch – budeme rozhodovať o tom, kto povedie ECAV na Slovensku najbližších šesť rokov. Preto vám predstavujeme kandidátov na funkciu generálneho biskupa a generálneho dozorcu, ktorí v rozhovoroch priblížia svoje predstavy o tom, aká cirkev má budúcnosť.

-zz- | 5.6.2012

Vyšli Cirkevné listy č. 6 - 2012

Misijné stratégie cirkvi v mestskom prostredí – to je téma, ktorú si všíma júnové číslo Cirkevných listov. Prináša biblické zamyslenie o poverení k misijnej práci L 10, 1 a rozhovor o špecifikách práce v mestských CZ.

Ondrej Prostredník, šéfredaktor, prostrednik@fevth.uniba.sk | 4.6.2012

Koncert zboru „Neue Kantorei“ 7. 6.

Pozývame vás na koncert chrámovej hudby zboru „Neue Kantorei“ z Bavorska vo štvrtok 7. júna 2012 o 18.00 hod. v Novom ev. kostole na Legionárskej ul. v Bratislave.

Martin Šefranko, zborový farár | 3.6.2012

Príhovor na sviatok Svätej Trojice 3. 6.

Na ITV ECAV sa vám v nedeľu 3. júna prihovorí Mgr. Olivér Nagy,, zborový farár, CZ ECAV Dolné Saliby. Môžete si vypočuť aj rozhovor Mgr. Silvie Gdovinovej s dekanom EBF UK Mgr. Ľubomírom Batkom, PhD., na tému Svätá Trojica.

Blažena Zaťková, itv@ecav.sk | 1.6.2012

Pozvanie na Noc kostolov v Revúcej

CZ ECAV Revúca pozýva verejnosť na vnútromisijné podujatie Noc kostolov 2012: „Veď vy všetci ste synovia svetla a synovia dňa. Nepatríme noci ani tme.“(1Tes 5, 5) 1. júna 2012 od 18.00 do 24.00 hod. v priestoroch evanjelického chrámu a veže.

Karol Žigo, mediálny pracovník CZ Revúca | 31.5.2012

Noc kostolov v Ev a. v. kostole v Galante

V rámci Noci kostolov v Galante si vypočujete prednášku Ing. Pavla Lehotského o Ondrejovi Beňovi z príležitosti 65. výročia návratu Slovákov do vlasti z Maďarska.

Ľuboš Vontorčík, zborový kaplán | 31.5.2012

Nový kostol na Legionárskej k Noci kostolov

1. júna o 20.30 hod. vás pozývame na Soirée Marušky Kožlejovej a jej priateľov v Novom evanjelickom a. v. kostole na Legionárskej ul. v Bratislave. Tento večer je malým príspevkom Dcérocirkvi Legionárska do celoslovenského projektu Noc kostolov (www.nockostolov.sk).

Martin Šefranko, predsedajúci zborový farár | 31.5.2012

Prečítajte si v EPST č. 22

Biskupský úrad podľa Božieho práva znamená okrem iného zvestovať evanjelium, odpúšťať hriechy, rozsudzovať a zavrhovať učenia protiviace sa evanjeliu. Pred voľbami generálneho predsedníctva sa touto témou zaoberá aj EPST, kde predstavujeme i kandidátov na post generálneho biskupa a generálneho dozorcu.

-zz- | 29.5.2012

Noc kostolov 2012 v Bratislave-Prievoze

Pozývame vás na večerné služby Božie o 18.00 hod., po ktorých bude program Noci kostolov pokračovať rôznymi aktivitami až do neskorých večerných hodín. Tento večer venujeme aj 85. výročiu posvätenia chrámu, ktoré si v tomto roku pripomíname.

Norbert Hajský, zborový farár  | 28.5.2012

Noc kostolov vo Svätom Kríži

CZ ECAV Svätý Kríž – Lazisko počas Noci kostolov 2012 1. júna sprístupní pre záujemcov drevený artikulárny kostol, aby si ho mohli pozrieť a dozvedieť sa o jeho histórii aj o súčasnosti cirkevného zboru.

Daniel Baláž, zb. farár CZ Svätý Kríž – Lazisko | 28.5.2012