Slávnosť znovuposvätenia kostola v Krompachoch

CZ ECAV Spišské Vlachy, dcérocirkev Krompachy, vás srdečne pozýva na slávnosť znovuposvätenia ev. a. v. kostola po jeho generálnej oprave 28. 10. 2012 o 10.00 hod. za účasti biskupa VD Slavomíra Sabola.

Peter Windt, riaditeľ FÚ CZ Spišská Nová Ves | 21.10.2012

Celozborové dni vo Východnej

V dňoch 27. - 28. októbra 2012 sa v evanjelickom cirkevnom zbore vo Východnej uskutočnia celozborové dni pri príležitosti 85. výročí pamiatky posvätenia chrámu.

Marcela Sabová, zborová farárka | 21.10.2012

Vyšiel časopis ROZMER č. 3 - 2012

Štvrťročník Rozmer – časopis pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne a problematike nových náboženských hnutí a siekt, ako aj o javoch, ktoré s touto tematikou bezprostredne súvisia. Vydavateľmi časopisu sú Ekumenická rada cirkví v SR a OZ Ekumenická spoločnosť pre štúdium siekt.

Boris Rakovský, šéfredaktor | 17.10.2012

Prečítajte si v EPST č. 42

Doma či v domove? Niekedy je táto otázka v súvislosti s jeseňou života dilemou, inokedy jasnou voľbou. O tom, či svojich rodičov necháme dožiť v ich prirodzenom prostredí, alebo ich zveríme do rúk profesionálom v zariadení pre seniorov, sa iste nerozhoduje ľahko. Na pozitíva i úskalia oboch riešení sa pozeráme v najnovšom EPST.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 17.10.2012

Nové na ITV - Trojpartnerstvo

V rubrike Spravodajstvo na www.ecav.sk/itv si pozrite reportáž zo Študijných dní Trojpartnerstva, ktoré sa konali v Nemecku.

Blažena Zaťková, tajomníčka pre ITV, itv@ecav.sk | 17.10.2012

Adventný kalendár 2012

Bratia a sestry, aj tohto roku Vám dávame do pozornosti možnosť prežitia adventného času s Adventným kalendárom, ktorý si po štyroch vydaniach našiel v ECAV mnohých priaznivcov. Objednávky na BÚ VD prijímame do 31. 10. 2012, resp. do vyčerpania nákladu.

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD | 14.10.2012

Príhovor na 19. nedeľu po Svätej Trojici

Na www.ecav.sk/itv sa vám v 19. nedeľu po Svätej Trojici 14. októbra 2012 prihovorí Mgr. Daniela Kissová, námestná farárka v CZ Poprad-Matejovce.

Blažena Zaťková, tajomníčka pre ITV, itv@ecav.sk | 13.10.2012

Základný kameň pomníka M. Rázusa

Pozývame vás na slávnosť položenia základného kameňa pomníka Martina Rázusa na Rázusovom nábreží v Bratislave vo štvrtok 18. 10. 2012 o 16.00 hod. - v deň 124. výročia narodenia Martina Rázusa.

Ján Juráš, Spolok Martina Rázusa | 13.10.2012

Prečítajte si v EPST č. 41

Keď hovoríme o služobníkoch Ježiša Krista, určite nemáme na mysli len farárov, ale všetkých kresťanov. V tejto súvislosti sa aj najnovší Posol pýta: Ako je to s našou službou? Sme ochotní priložiť ruku k dielu cirkvi, alebo si pred takouto úlohou zakrývame oči? Viac sa dozviete v téme najnovšieho čísla.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 10.10.2012

Pozvánka na výstavu Prvé slovenské gymnázium Revúca. 150 rokov

Srdečne vás pozývame do Múzea školstva a pedagogiky na Hálovej 16 v Bratislave-Petržalke (prístavba SPŠ elektrotechnickej oproti Slovenskej pedagogickej knižnici). Výstava potrvá do 30. decembra 2013. Všetkých srdečne pozývame.

Martina Kočí, Múzeum školstva a pedagogiky, msap@uips.sk | 10.10.2012