Prečítajte si v EPST č. 28

Toto číslo Evanjelického posla spod Tatier je venované III. evanjelickým cirkevným dňom. Dozviete sa všetky zaujímavosti z ich bohatého programu a môžete si prečítať i názory zúčastnených. V rozhovore s D. Vagaským, riaditeľom GBÚ ECAV v Bratislave, zhodnotíme evanjelické cirkevné dni aj z pohľadu misijnej úlohy.

-zz- | 8.7.2012

CESTY 8. 7. aj o III. ECD

V relácii CESTY v nedeľu 8. 7. o 21.05 hod. na Rádiu Slovensko (Pavel Gabriš) sa bude hovoriť aj o III. evanjelických cirkevných dňoch v Lučenci.

-eš- | 6.7.2012

Televízia - DVOJKA 8. 7.

12.55 - Orientácie: Zostrih najzaujímavejších príspevkov 13.25 - SOLA FIDE: Od Žilinskej synody po Tolerančný patent - dokument o histórii ECAV na Slovensku

-eš- | 6.7.2012

Vyšlo letné dvojčíslo Cirkevných listov

Prázdniny ako príležitosť osloviť evanjeliom mladých – to je téma, ktorú si všíma letné dvojčíslo Cirkevných listov č. 7 − 8/2012. Prináša biblické zamyslenie o službe mladých nad textom Jer 1, 1 − 10 a rozhovor o misijných možnostiach letných táborov.

Ondrej Prostredník, šéfredaktor CL, prostrednik@fevth.uniba.sk | 3.7.2012

Pozývame na SEMFEST 2012

V dňoch 5. - 8. júla 2012 sa v Záriečí bude konať mládežnícky festival SEMFEST. Viac informácií a program festivalu nájdete na www.semfest.sk.

-eš- | 3.7.2012

Prečítajte si v EPST č. 27

Domáce pobožnosti boli kedysi súčasťou takmer každej evanjelickej domácnosti. O tom, či je to tak aj dnes a ako sa domáce pobožnosti vyvíjali v priebehu dejín, hovorí téma 27. čísla Evanjelického posla spod Tatier.

-zz- | 3.7.2012

Vyšiel Rozmer č. 2 - 2012

V týchto dňoch vyšlo nové číslo štvrťročníka Rozmer – časopisu pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ktorý čitateľovi ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne. Vydavateľmi časopisu sú Ekumenická rada cirkví v SR a občianske združenie Ekumenická spoločnosť pre štúdium siekt.

Boris Rakovský, šéfredaktor | 2.7.2012

Prečítajte si v EPST č. 26

Chrámový spev a jeho kvalita sú témou, o ktorej diskutujeme v 26. tohtoročnom čísle Evanjelického posla spod Tatier. Dozviete sa o tom, aká je súčasná úroveň spevu na službách Božích a ako ju možno zlepšiť.

-zz- | 27.6.2012

Pozývame vás do Veľkého Krtíša

V rámci III. konferencie slovenských evanjelikov žijúcich v zahraničí vás pozývame na otváracie služby Božie v stredu 27. 6. 2012 o 19:00 v Ev. a. v. kostole vo Veľkom Krtíši. V dome kultúry sa vo štvrtok 28. 6. 2012 o 18:00 uskutoční vernisáž z tvorby zahraničných Sloveniek. Na ňu nadviaže spoločenský program od 18:30. Srdečne pozývame aj občanov mesta.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 26.6.2012

Prečítajte si v EPST č. 25

Médiá v posledných dňoch čoraz častejšie informujú o avizovaných zmenách zákonov, ktoré by sa mali dotknúť cirkevného školstva. O tom, aký bude ich dopad na evanjelické školy, čítajte v téme EPST č. 25. V čísle nájdete aj podrobný program III. evanjelických cirkevných dní v Lučenci.

-zz- | 20.6.2012