Pozvánka do Svätého Kríža 26. 8.

Pozývame vás slávnostné služby Božie v nedeľu 26. augusta 2012 o 9.00 hod. pri príležitosti 30. výročia premiestnenia, znovupostavenia a posvätenia artikulárneho kostola, ako aj 90. výročia posvätenia zvonov Viera, Láska, Nádej. Zvesťou slova Božieho poslúži generálny biskup Miloš Klátik.

Daniel Baláž, zb. farár, Svätý Kríž – Lazisko | 20.8.2012

Pozvánka na vernisáž 18. 8.

Centrum pre deti a mládež Krok, Panenská 25, Bratislava, vás pozýva na vernisáž umeleckých obrazov a koláží, ktoré vznikli pod vedením docentky umenia Vereny Landau z Nemecka v sobotu 18. augusta 2012 o 19.00 hod.

Jana Gasperová, Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku | 16.8.2012

Záznam z ordinácie novokňazov 19. 8.

Záznam z ordinácie novokňazov, ktorá sa konala 28. júla 2012 v Michalovciach, si môžete pozrieť v nedeľu 19. 8. o 14.00 hod. (RTVS - STV Dvojka). O 13.30 hod. bude odvysielaný zostrih z minuloročných Orientácií.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 15.8.2012

Prečítajte si v EPST č. 33

Najnovšie číslo EPST sa venuje ordinácii novokňazov v Michalovciach a pripomína ich najdôležitejšiu úlohu: zvestovať Božie slovo. Na duchovných stranách nájdete zamyslenie o poriadku služieb Božích a v spravodajstve sa dozviete o Dištriktuálnom dni VD v Bardejove a premiére opery Jakub Kray.

-zz- | 14.8.2012

Cykloturisti Po stopách Martina Rázusa

V sobotu 18. augusta 2012 Spolok Martina Rázusa v spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš a ŠK Leader Fox bike L. Mikuláš organizujú 11. ročník cykloturistického maratónu Po stopách Martina Rázusa na tradičnej trase z L. Mikuláša cez Čertovicu, Brezno, Banskú Bystricu, Donovaly do L. Mikuláša. Viac na www.razus.sk.

Ján Juráš, jan@juras.sk | 13.8.2012

Prečítajte si v EPST č. 31 – 32

Aj odpočinok má svoj čas. S týmto mottom sa vám dostáva do rúk letné dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier, plné oddychového čítania. Nájdete v ňom o. i. homíliu biskupa Milana Krivdu, ktorý pripomína, že aj v čase odpočinku sa máme správať tak, aby bolo vidno, komu patríme.

-zz- | 5.8.2012

Spomienkové služby Božie na M. Rázusa

CZ ECAV Moravské Lieskové pozýva na spomienkové služby Božie pri príležitosti 75. výročia smrti Martina Rázusa v nedeľu 5. augusta 2012 o 9.30 hod. Slávnostným kazateľom bude ThDr. Ivan Tóth, ktorý o 14.00 hod. prednesie prednášku o Martinovi Rázusovi.

-eš- | 31.7.2012

Prečítajte si v EPST č. 29

Súdy na Slovensku ročne rozhodujú o zverení do opatery u 13-tisíc detí. Väčšinu z nich zveria matkám. Ako potom vyzerá výchova v neúplnej rodine a kde spočívajú jej úskalia – o tom hovorí 29. číslo Evanjelického posla spod Tatier.

-zz- | 18.7.2012

Pozvánka na operu Jakub Kray

Srdečne vás pozývame na premiéru historickej opery Jakub Kray od Víťazoslava Kubičku v piatok 13. júla o 18.00 hod. v Evanjelickom artikulárnom chráme v Kežmarku. Repríza: 22. júla o 14.30 hod. na Zimnom štadióne v Bardejove.

Víťazoslav Kubička | 9.7.2012

Prečítajte si v EPST č. 28

Toto číslo Evanjelického posla spod Tatier je venované III. evanjelickým cirkevným dňom. Dozviete sa všetky zaujímavosti z ich bohatého programu a môžete si prečítať i názory zúčastnených. V rozhovore s D. Vagaským, riaditeľom GBÚ ECAV v Bratislave, zhodnotíme evanjelické cirkevné dni aj z pohľadu misijnej úlohy.

-zz- | 8.7.2012