Prečítajte si svätodušné dvojčíslo EPST

K svätodušným sviatkom prichádza do evanjelických domácností o nové dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier – teraz aj s bonusom: druhým pokračovaním Literárnej prílohy plnej zaujímavého čítania. V homílii dočítate, akú pravdu odkrýva Duch Svätý, ale aj to, ako chutí víťazstvo so sladko-trpkým koncom.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 5.6.2014

viac

Hlasujte za projekt CZ Švábovce

OZ Švábovské ratolesti pri CZ ECAV Švábovce vás prosí o podporu ich projektu "Bavme sa športom“, v rámci ktorého chceme obnoviť športovisko v areáli evanjelickej fary, a to formou hlasovania na portáli Nadácie SPP. Viac

 

Martin Zaťko, zborový farár CZ Švábovce | 3.6.2014

viac

Služby Božie na Úrade vlády SR 4. 6.

Bratia a sestry, srdečne Vás pozývame na evanjelické služby Božie v stredu 4. júna 2014 o 16.00 hod. na Úrade vlády SR, ktoré bude mať evanjelický farár Mgr. Štefan Kiss, tajomník GBÚ pre vzdelávanie a misiu.

 

Oľga Klátiková, osobná tajomníčka generálneho biskupa, klatikova@ecav.sk | 1.6.2014

viac

Vstúpenie Krista Pána na nebo 29. 5.

V rubrike Slovo na týždeň sa vám 29. 5. 2014 na sviatok Vstúpenia Krista Pána na nebo prihovorí Mgr. Anna Balogová, kaplánka generálneho biskupa.

 

Blažena Zaťková, tajomníčka ITV, itv@ecav.sk | 28.5.2014

viac

Prečítajte si v EPST č. 21

Práca s Rómami patrí medzi jedno z misijných zameraní našej cirkvi. O tom, aké aktivity pre nich pripravujú na Gemeri a aké ovocie táto činnosť prináša, sa dočítate v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 27.5.2014

viac

Vyšli nové čísla - EPST a Evanjelický východ

Evanjelický posol spod Tatier Evanjelický...

 

media(at)ecav.sk | 24.5.2014

viac

Služby Božie z Košíc v nedeľu 25.5.

9.05 hod. - Rádio Slovensko a Rádio Regina: Evanjelické služby Božie z Košíc; káže Mgr. Samuel Linkesch; čísla piesní 368, 355, 203, A 67 a 315

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 23.5.2014

viac

ORIENTÁCIE – Televízny posol na STV 18. 5.

Pozrite si na DVOJKE o 12.20 hod.: Konferencia o S. Zochovi. List apoštola Pavla Galatským. Dom bielych hláv v Starej Turej. Mobilná aplikácia CZ ECAV Trenčín. Ján Lacko: Hľadajte v knihe Hospodinovej. Repríza: 20. 5. o 6.55 a 21. 5. o 14.50 hod. V nedeľu kvôli hokeju neodvysielali reláciu SLOVO s ev. farárom J. Čábym: Link

 

Miloslav Gdovin, dramaturg RTVS, miloslav.gdovin@rtvs.sk | 13.5.2014

viac

Prečítajte si v EPST č. 19

Sobáš je v živote každého človeka nezabudnuteľným dňom. Ide totiž o sľub vernosti pred Božou tvárou. O význame tohto dňa svedčí i miesto jeho konania – u nás kresťanov je to Boží chrám. Mnohí však túžia po sobáši v prírode či inom prostredí. Je niečo také v ECAV na Slovensku možné? Dočítate sa v téme najnovšieho čísla EPST.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 11.5.2014

viac

Prečítajte si v EPST č. 18

Jednota je pojem, ktorý symbolizuje súdržnosť a jednotnosť. V evanjelickej cirkvi však máme jednoty, paradoxne, až dve. Akú sú ich predstavy o práci pre cirkev? Treba nám skutočne dve jednoty? Odpovede hľadá Evanjelický posol spod Tatier v téme 18. tohtoročného čísla.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 6.5.2014

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart