Zomrel PhDr. Michal Gáfrik, DrSc.

V piatok 27. 2. 2015 zomrel PhDr. Michal Gáfrik, DrSc., významný literárny vedec, najväčší znalec diela M. Rázusa, dlhoročný člen Spolku M. Rázusa. Pohreb zosnulého bude v stredu 4. 3. 2015 o 14.15 hod. v bratislavskom krematóriu.

 

Ján Juráš, Spolok Martina Rázusa | 1.3.2015

viac

Prečítajte si v EPST č. 9

Marec nesie prívlastok mesiac knihy. Aj keď toto označenie dostal pre to, aby bolo medzi ľuďmi podporené čítanie literatúry, existuje jedna kniha, ktorá je najčítanejšou na svete aj bez tejto podpory. Je ňou Biblia, Kniha kníh. Viac sa o nej dočítate v téme najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 1.3.2015

viac

Prečítajte si v EPST č. 8

Vstúpili sme do pôstneho obdobia. Evanjelický posol spod Tatier v 8. tohtoročnom čísle prináša tému o podstate pôstu, o tom, aké zvyky v tomto čase dodržiavali naši predkovia, ale aj o tom, ako sa má pôst prejaviť v živote kresťana.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 23.2.2015

viac

Prečítajte si v EPST č. 7

Islam je témou, ktorá v posledných dňoch rezonuje v médiách čoraz častejšie. Pojmy ako islamizácia či džihád dokonca patria k najviac vyhľadávaným aj na internete. Čo znamenajú pre kresťanov a čo možno povedať o vzťahu kresťanov a moslimov – o tom hovorí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 17.2.2015

viac

RTVS na 1. pôstnu nedeľu 22. 2.

Rádio Slovensko, Rádio Regina - 9:05 – Ev. služby Božie z Opinej; káže ev. farár Radoslav Grega; piesne ES č. 81, 456, 83, 652, A 26 STV Dvojka – 10:00 – Ev. služby Božie z Adamovských Kochanoviec; káže konsenior POS Ján Ochodnický, piesne 110, 246, 82, 504, A 30 STV Dvojka – 11:25 - Elena Maróthy-Šoltésová. Dokument STV Dvojka – 13:00 - Televízny posol: Biblický seriál – Listy apoštola Jána. Cirkevný zbor Veľké Leváre. Miniportrét – Ján Solovič; repríza 24. 2. o 15:40

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 17.2.2015

viac

Prečítajte si v EPST č. 6

Je rozvod ústupkom, ktorý zapríčiňuje ľudská slabosť? Čo je v tomto smere Božou vôľou a ako sa vyrovnať s krízou vo vlastnom manželstve? Odpovede na tieto otázky hľadáme v téme 6. tohtoročného Evanjelického posla spod Tatier. Do srdca a mysle – to je dvojstrana, na ktorej majú svoje miesto rubriky na zamyslenie, povzbudenie ale aj duchovné budovanie. Napríklad v seriáli 500 rokov reformácie sa tentoraz dočítate o všeobecnom kňazstve a rôznych druhoch...

 

 | 10.2.2015

viac

Prečítajte si v EPST č. 5

Začiatok roka býva v cirkevných zboroch časom konventov – zasadnutí, na ktorých sa rozhoduje o chode cirkevného zboru. Ako by mali tieto rokovania vyzerať dnes a aký je o ne záujem zo strany veriacich? Na to hľadá odpoveď téma piateho tohtoročného Evanjelického posla spod Tatier.

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 2.2.2015

viac

NAŠI NÁRODNÍ DEJATELIA

V Starej Turej vyšla kniha od Jarmily Slezáčkovej pod názvom NAŠI NÁRODNÍ DEJATELIA Autorka v nej hodnotí prácu a buditeľské úsilie dvoch významných evanjelických kňazov - Jána Pavla Drobného a Júliusa Bodnára.

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 27.1.2015

viac

Čo nájdete v Dúhe - vo februári

Vkladačka - Biblické dopravné značky Pán Ježiš je LEKÁR Elenkin príbeh – Vozík. 2. časť Dúhačikovo lúštenie: Preč s bacilmi...

 

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 27.1.2015

viac

Prečítajte si v EPST č. 4

Ocitnúť sa zo dňa na deň na ulici a prežívať „bez adresy“, bez práce, bez jedla... To je realita mnohých ľudí, ktorí sa vinou rôznych okolností ocitli bez strechy nad hlavou. Ako im pomôcť aj v prostredí cirkvi a kto už túto prácu koná, o tom sa dočítate v najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 25.1.2015

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart