Vyšiel časopis Rozmer č. 2

V týchto dňoch vyšlo nové číslo štvrťročníka Rozmer – časopisu pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ktorý čitateľovi ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne. Renomovaní domáci a zahraniční autori sa v ňom venujú aktuálnej problematike nových náboženských hnutí a siekt, ako i javom, ktoré s touto tematikou súvisia.

 

Boris Rakovský, šéfredaktor, rozmer@sekty.sk | 14.7.2014

viac

Prečítajte si v EPST č. 28

IV. evanjelické cirkevné dni, ktoré sa konali v Spišskej Novej Vsi, priniesli pestré spektrum podujatí pre všetky generácie evanjelikov. Práve tomuto podujatiu je venovaný Špeciál Evanjelického posla spod Tatier.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 8.7.2014

viac

Prečítajte si v EPST č. 27

Manželský vzťah je určitou paralelou štyroch ročných období. Každá etapa tohto zväzku prináša svoju poetickosť, ale aj úskalia, s ktorými treba zápasiť. Hovorí o tom téma najnovšieho čísla EPST. Dozviete sa, ako sa symbolika ročných období stala obrazom manželstva aj v novej knihe z vydavateľstva Tranoscius Od jari do zimy spolu.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 2.7.2014

viac

Prečítajte si v EPST č. 26

Udalosťou uplynulých dní bolo rokovanie Synody ECAV na Slovensku. O tom, čo priniesla, aké najdôležitejšie uznesenia synodáli prijali a koho zvolili do funkcií, sa dočítate v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 28.6.2014

viac

Prečítajte si v EPST č. 25

Syndróm vyhorenia je fenomén, ktorý sa v súčasnej dobe týka predovšetkým pomáhajúcich profesií. O tom, ako „nevyhorieť“ a ako sa vyrovnať s pracovným preťažením hovorí téma najnovšieho čísla EPST. Súčasťou čísla je i kompletná programová skladačka, ktorá sa stane vaším sprievodcom po cirkevných dňoch v Spišskej Novej Vsi.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 18.6.2014

viac

100 rokov od narodenia Jána Lásku

18. júna 2014 uplynulo 100 rokov od narodenia Jána Lásku, obetavého a verného služobníka Božieho. Jeho životný príbeh môže byť i pre nás zdrojom poučenia.

 

Vladimír Láska, syn | 17.6.2014

viac

Evanjelické služby Božie v SRo 22. 6.

9.05 Kresťanská nedeľa - Rádio Slovensko a Rádio Regina. Evanjelické služby Božie z Tomášoviec; káže ev. a. v. farár Michal Gubo. Spievať sa budú piesne č. 189, 632, 636, 642, A...

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 17.6.2014

viac

Prečítajte si svätodušné dvojčíslo EPST

K svätodušným sviatkom prichádza do evanjelických domácností o nové dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier – teraz aj s bonusom: druhým pokračovaním Literárnej prílohy plnej zaujímavého čítania. V homílii dočítate, akú pravdu odkrýva Duch Svätý, ale aj to, ako chutí víťazstvo so sladko-trpkým koncom.

 

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 5.6.2014

viac

Hlasujte za projekt CZ Švábovce

OZ Švábovské ratolesti pri CZ ECAV Švábovce vás prosí o podporu ich projektu "Bavme sa športom“, v rámci ktorého chceme obnoviť športovisko v areáli evanjelickej fary, a to formou hlasovania na portáli Nadácie SPP. Viac

 

Martin Zaťko, zborový farár CZ Švábovce | 3.6.2014

viac

Služby Božie na Úrade vlády SR 4. 6.

Bratia a sestry, srdečne Vás pozývame na evanjelické služby Božie v stredu 4. júna 2014 o 16.00 hod. na Úrade vlády SR, ktoré bude mať evanjelický farár Mgr. Štefan Kiss, tajomník GBÚ pre vzdelávanie a misiu.

 

Oľga Klátiková, osobná tajomníčka generálneho biskupa, klatikova@ecav.sk | 1.6.2014

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart