ORIENTÁCIE – Televízny posol na STV 18. 5.

Pozrite si na DVOJKE o 12.20 hod.: Konferencia o S. Zochovi. List apoštola Pavla Galatským. Dom bielych hláv v Starej Turej. Mobilná aplikácia CZ ECAV Trenčín. Ján Lacko: Hľadajte v knihe Hospodinovej. Repríza: 20. 5. o 6.55 a 21. 5. o 14.50 hod. V nedeľu kvôli hokeju neodvysielali reláciu SLOVO s ev. farárom J. Čábym: Link

Miloslav Gdovin, dramaturg RTVS, miloslav.gdovin@rtvs.sk | 13.5.2014

Prečítajte si v EPST č. 19

Sobáš je v živote každého človeka nezabudnuteľným dňom. Ide totiž o sľub vernosti pred Božou tvárou. O význame tohto dňa svedčí i miesto jeho konania – u nás kresťanov je to Boží chrám. Mnohí však túžia po sobáši v prírode či inom prostredí. Je niečo také v ECAV na Slovensku možné? Dočítate sa v téme najnovšieho čísla EPST.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 11.5.2014

Prečítajte si v EPST č. 18

Jednota je pojem, ktorý symbolizuje súdržnosť a jednotnosť. V evanjelickej cirkvi však máme jednoty, paradoxne, až dve. Akú sú ich predstavy o práci pre cirkev? Treba nám skutočne dve jednoty? Odpovede hľadá Evanjelický posol spod Tatier v téme 18. tohtoročného čísla.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 6.5.2014

Evanjelické služby Božie 27. 4.

Nedeľa 27. 4. o 9.05 hod. - Rádio Slovensko - Kresťanská nedeľa: Evanjelické služby Božie na 1. nedeľu po Veľkej noci z Ev. a. v. kostola v Sliači; kázať bude zborová farárka Mgr. Anna Jakušová.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 24.4.2014

Sviatočné slovo – Veľká noc 2014

Zelený štvrtok 17. 4. - doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD., generálny biskup ECAV na Slovensku Veľký piatok 18. 4. - Mgr. Martin Šipka, námestný farár, CZ Uhrovec Biela sobota 19. 4. - Mgr. Andrej Žitňan, PhD., pedagóg, Evanjelické lýceum v Bratislave 1. slávnosť veľkonočná 20. 4. - Mgr. Martin Bobák, námestný farár, CZ Nitrianska Streda 2. slávnosť veľkonočná 21. 4. - Mgr. Renáta Bobáková, námestná farárka na kaplánskom mieste, CZ Nitrianska Streda

Blažena Zaťková, tajomníčka ITV, itv@ecav.sk | 16.4.2014

Médiá počas veľkonočných sviatkov 2014

RTVS - SLOVENSKÁ TELEVÍZIA - JEDNOTKA 18. 4. - Veľký piatok 10:00 - Pašiové služby Božie na Veľký piatok z Ev. a. v. kostola v Lubine; káže generálny biskup Miloš Klátik

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 15.4.2014

Veľkonočné dvojčíslo EPST 15 - 16

V tretí deň ráno po Veľkom piatku láska zvíťazila nad nenávisťou a pravda nad lžou. Týmito slovami pozýva veľkonočné dvojčíslo EPST svojich čitateľov k zamysleniu nad udalosťami, ktoré si budeme pripomínať v najbližších dňoch. Nájdete v ňom:

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 14.4.2014

Vyšli nové čísla časopisov – apríl 2014

EPST č. 14/2014 eVýchod č. 4/2014 Rozmer č. 1/2014

media(at)ecav.sk | 11.4.2014

RTVS – STV Dvojka na Kvetnú nedeľu 13. 4.

12.15 hod. Orientácie – Televízny posol 12.40 hod. Slovo Jána Ďurova, ev. a. v. farára v Dolných Strhároch; repríza 00.50 hod.

Miloslav Gdovin, dramaturg RTVS, miloslav.gdovin@rtvs.sk | 8.4.2014

Prečítajte si v EPST č. 13

Predmanželské spolužitie je ešte stále pomerne tabuizovanou témou, no kresťania na ňu majú jednoznačný názor. O tom, ako sa vyrovnať so sexuálnymi túžbami a o biblickom pohľade na spolužitie dvoch ľudí pred manželstvom hovorí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 3.4.2014