Pozrite si v archíve RTVS z marca 2014

Ev. služby Božie z Marhane na 1. pôstnu nedeľu 9. 3.: Link Orientácie – Televízny posol z 23. 3.: Link Ev. služby Božie z Iliašoviec na 3. pôstnu nedeľu 23. 3.:

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 31.3.2014

Spevník Podľa Božej mapy

S pomocou Božou sa nám podarilo dokončiť Spevník Podľa Božej mapy. Tí, ktorí už majú CD Podľa Božej mapy a páčia sa im nahraté pesničky, môžu si teraz zaobstarať aj Spevník.

Roman Dovala, CZ ECAV Badín | 25.3.2014

Prečítajte si v EPST č. 12

Téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier – týždenníka evanjelikov a. v. na Slovensku – je venovaná našim evanjelickým cirkevným školám.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 24.3.2014

Vyšli nové čísla EPST a CL

Evanjelický posol spod Tatier č. 11 je venovaný Mesiacu knihy a téme, ako vzniká kniha a aká je jej cesta od rukopisu až po výsledok, ktorý dostáva čitateľ. Cirkevné listy č. 3: Ohrozuje nás tolerancia alebo intolerancia? − to je téma, ktorú si všíma marcové číslo Cirkevných listov.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 18.3.2014

RTVS na 3. pôstnu nedeľu 23. 3.

Rádio Slovensko a Rádio Regina - 9.05 - Evanjelické služby Božie z Iliašoviec; káže Erika Pospíšilová; piesne ES č. 80, 85, 83, 92 A a 30 Rádio Slovensko - 19.30 - Encyklopédia spravodlivých - o ev. a. v. farárovi J. Dérerovi STV Dvojka - 13.45 - Orientácie – Televízny posol

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 18.3.2014

Nové na ITV - o evanjelikoch v Aradáči 2

Na www.ecav.sk/itv v rubrike Slováci v zahraničí vám prinášame pozoruhodnú videonahrávku pod názvom "Verní svojej cirkvi" od našich krajanov v srbskom...

Blažena Zaťková, tajomníčka ITV, itv@ecav.sk | 17.3.2014

Prečítajte si v EPST č. 10

Stať sa vdovou alebo vdovcom je jedna z najťažších situácií v živote človeka. Vyrovnať sa so stratou blízkeho človeka a zároveň sa zamýšľať nad existenčnými otázkami a hľadieť do budúcnosti s množstvom otázok – to je údel každého ovdoveného. Ako týmto ľuďom pomôcť? O tom vo svojej téme hovorí najnovšie číslo EPST.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 9.3.2014

Služby Božie na 1. pôstnu nedeľu 9. 3.

RTVS - Slovenská televízia na Dvojke na 1. pôstnu nedeľu 9. 3. 2014 o 10.00 hod. uvádza priamy prenos zo služieb Božích z Ev. a. v. kostola v Marhani. Piesne ES č. 81, 112, 117,311, A 28.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 6.3.2014

Prečítajte si v EPST č. 9

Obdobie pôstu so sebou prináša akúsi púť k poznaniu, prostredníctvom pokánia, sebaskúmania a prípravy na veľkonočné udalosti. Ako sa pôst odráža v našom myslení a konaní? Dočítate sa o tom v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 6.3.2014

Služby Božie zo Zem. Podhradia 23. 2.

V nedeľu po Deviatniku 23. februára 2014 o 9.05 hod. si na Rádiu Slovensko a Rádiu Regina môžete vypočuť evanjelické služby Božie zo Zemianskeho Podhradia. Kázať bude zborová farárka Jana Drottnerová; piesne č. 366, 281, 200, 628 a A 62.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 21.2.2014