Čo nájdete v októbrovej Dúhe?

Z obsahu októbrovej Dúhy: Chcem nasledovať Pána Ježiša Elenkin príbeh: O radosti z tvorivosti Čím budem? – Kuchár / Cukrár Svetové vynálezy: Múdrosť z Mezopotámie Na detskej besiedke: Rybári Peter a Ondrej

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 4.10.2015

Prečítajte si v EPST č. 39

Cirkevné obrady - kazuálie sú cestou, ako osloviť aj ľudí, ktorí sa vzdialili od cirkvi, prípadne tých, ktorí si k nej ešte vôbec nevybudovali vzťah. Cez krsty, konfirmáciu či pohreb tak možno konať misijnú prácu. Svoje o tom vedia vo Fínskej evanjelickej luteránskej cirkvi. O tom, aké skúsenosti od nich môžeme čerpať, hovorí téma najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 28.9.2015

Služby Božie zo Sv. Jura 27. 9.

V nedeľu 27. septembra 2015 o 9.05 hod. na Rádiu Slovensko si môžete vypočuť pravidelné služby Božie (každú 4. nedeľu v mesiaci) - tentoraz zo Svätého Jura; kázať bude ev. farár Michal Koreň. Spievať sa budú piesne ES č. 194, 458, 198, 649, 223, A 54.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 17.9.2015

Prečítajte si v EPST č. 37

Recept na šťastie - to je to, čo mnohým ľuďom ponúkajú rôzne sekty. Využijú ľudskú slabosť, chvíľu životnej krízy a vzápätí nastúpi proces manipulácie tak, aby sa človek stal od sekty závislým. Ako sa brániť a čo robiť, ak sa člen rodiny dostal do kontaktu so sektou, poradí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 14.9.2015

Teologická konferencia 2015 - informácie

Informácie pre účastníkov Teologickej konferencie 2015 16.-18. 9. 2015 v Trnave. Program Informácie Mapa Pre väčšie rozlíšenie si mapu stiahnite pomocou pravého tlačidla myši a "Ulož obrázok ako .." .

Mgr. Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu | 14.9.2015

Prečítajte si v EPST č. 36

Domáce násilie je celospoločenským problémom a štatistiky uvádzajú, že ho na vlastnej koži zažila každá piata žena. Aké má podoby a ako ho treba riešiť? Dočítate sa v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 7.9.2015

Čo nájdete v septembrovej Dúhe?

Aj v novom školskom roku vám vydavateľstvo Tranoscius, a. s., dáva do pozornosti plnofarebný časopis pre naše deti DÚHA, ktorý sa dá využiť aj na detských besiedkach v našich cirkevných zboroch. OBSAH septembrovej Dúhy: s. 3 Chcem nasledovať Pána Ježiša: Skryté maliny s. 4 - 5 Elenkin príbeh: Štvornohý kamarát s. 6 - 7 Čím budem? Učiteľské povolanie

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 28.8.2015

Prečítajte si v EPST č. 33

Dianie na tohtoročnej Synode ECAV na Slovensku, prijaté uznesenia, výsledky volieb, ako aj správy z činnosti výborov – to všetko je témou najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier. Dočítate sa aj o tom, ako zasadnutie najvyššieho grémia cirkvi hodnotia dištriktuálni biskupi.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 25.8.2015

Služby Božie zo Skalice 23. 8.

V nedeľu 23. augusta 2015 o 9.05 hod. si na Rádiu Slovensko a Rádiu Regina môžete vypočuť evanjelické služby Božie z Ev. a. v. kostola v Skalici. Kázať bude zborový farár Peter Švehla. Piesne ES č. 190, 260 219, 222, A 89.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 20.8.2015

Letné dvojčíslo EPST č. 30 - 31

Letné dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier prináša na 32 stranách oddychové čítanie , v ktorom okrem iného nájdete tému o exorcizme a pohľade cirkvi naň; zamyslenie o tom, že aj keď svetu vládne nevďačnosť, od kresťanov sa čaká niečo celkom iné...

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 27.7.2015